HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Edward Fedko: Odwołanie zarządu? Nie widzę potrzeby rewolucji

Czy zarząd województwa powinien zostać odwołany? Nad tym zastanawiają się pewnie obserwatorzy lubuskiego życia politycznego.

O to pytaliśmy dziś naszego gościa w programie „Rozmowa na 96 FM”. A był nim Edward Fedko radny wojewódzki z ramienia Samorządowego Lubuskiego. – Nie widzę potrzeby rewolucji w sejmiku – mówił Fedko:

Ja nie widzę potrzeby rewolucyjnych zmian w sferze organu wykonawczego. Myślę, że trzeba zrobić ewolucję, a więc wprowadzić w proces zarządzania województwem tzw. środowiska demokratyczne. One by wzmocniły tę koalicję. Przykładem jest przyjęcie budżetu województwa lubuskiego.

Gość rozmowy na 96 FM był pytany o to, czy lubuskie efektywnie wykorzystuje środki unijne? I czy kwota 737 milionów euro w nowej perspektywie to wysoka kwota, która wywalczył nasz region?

Wykorzystanie środków w województwie zawsze było dobre. Rzecz polega na tym,, by wywalczyć jeszcze więcej. Poza tym uzupełnieniem środków regionalnych są środki centrale, na które przeznaczono 60 procent alokacji krajowej. 

Rozmowa u nas na portalu wzielonej.pl

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: