HOTSPORT:ZIELONA GÓRA:

Dziś pierwsze ściganie przy W69. Falubaz zmierzy się z GKM

Dziś pierwszy w tym roku mecz żużlowców Marwis.pl Falubazu Zielona Góra na własnym stadionie. Zielonogórzanie podejmować będą Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz.

To ważne spotkanie dla obu drużyn. Jedni i drudzy zdaniem ekspertów mają walczyć o pozostanie w PGE Ekstralidze. Falubaz przegrał na inaugurację 12 punktami w Toruniu z Apatorem. Dla GKM będzie to pierwsze spotkanie w tym roku.

Zdaniem naszego lidera Patryka Dudka Grudziądz dobrze sobie radzi na torze przy W69, dlatego należy się spodziewać trudnej przeprawy.

Zawsze były to mecze wyrównane na zielonogórskim torze. Im ten tor sprzyja. Duńczycy zawsze tu dobrze jeździli. Norbert Krakowiak jeździł dwa lata u nas, więc wie co się dzieje. Mamy porównywalne drużyny. Mamy nadzieję, że goście się pogubią z przełożeniami i zaskoczymy ich torem. 

Mecz o godzinie 18. Warto dodać, że Marwis.pl Falubaz pozyskał zawodnika, który będzie startował w PGE Ekstralidze na zasadzie gościa. To 27-letni Rosjanin – Wadim Tarasenko, zawodnik pierwszoligowej Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Doszło do tego transferu, wszyscy się dogadaliśmy. To fajny zespól, znam Patryka Dudka. Zawsze mecze są ciekawe. Nie życzę nikomu źle, żeby nie zachorował na COVIS., Jeśli będzie mieć miejsce taka sytuacja, wesprę drużynę. Moim marzeniem było zawsze ściganie w ekstralidze. Tu są najszybsi zawodnicy i chciałbym z nimi rywalizować. 

Tarasenko w minionym sezonie startował w drugoligowych Wilkach z Krosna notując fantastyczną średnią 2,65 na bieg – występował również w pierwszoligowym Lokomotivie Daugauvpils ze średnią 2,1.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: