HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Dwugłos Kucharska-Dziedzic vs Materna: Co z unijną kasą?

Czy województwo lubuskie może wywalczyć większą kasę w nowej, unijnej perspektywie? O to zapytaliśmy parlamentarzystów z naszego regionu: posłankę Lewicy dr Anitę Kucharską Dziedzic i posła Prawa i Sprawiedliwości Jerzego Maternę. 

Przypomnijmy, lubuskie walczy o dodatkowe 120 milionów euro w nowej perspektywie. Poseł PIS Jerzy Materna jest zdania, że tę kwotę można jeszcze wywalczyć w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Trzeba lobbować. Będę próbował rozmawiać z panem ministrem Budą, by te środki były zrekompensowane. Rezerwa została rozdysponowana, ale możemy dostać pieniądze z innych źródeł. 

Zupełnie innego zdania jest posłanka Lewicy dr Anita Kucharska Dziedzic, która uważa, że PIS robi wszystko, aby wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej, więc walka o fundusze unijne stoi pod dużym znakiem zapytania.

Jeżeli się kwestionuje w Polsce praworządność, to będziemy mieli problem, by te fundusze w ogóle dostać. Mam nadzieję, że my się porozumiemy, ale może w ogóle nie mamy o czym rozmawiać, bo te pieniądze do nas nie trafią. 

Przypomnijmy, że w Radiu Index od poniedziałku do piątku sporo publicystyki. Program “Rozmowa na 96 FM” o godzinie 9.30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: