AZS:UCZELNIA:WAŻNE

Dreszczowiec przy Szafrana! Akademicy wygrywają po karnych [WIDEO]

Prowadzili już sześcioma bramkami, ale mecz skończył się remisem. PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w regulaminowym czasie zremisował z MKS-em Realem Astromalem Leszno 29:29.

Remis oznaczał rzuty karne, a w nich lepsi byli zielonogórzanie, którzy zwyciężyli 4:3 i tym samym zgarnęli dwa punkty, pozostając niepokonanymi w drugiej rundzie pierwszoligowych zmagań. W decydującym momencie z linii 7 metrów nie pomylił się Robert Góral, a Jakub Siedlecki zatrzymał w bramce Michała Frieske.

Wcześniej akademicy dwukrotnie prowadzili różnicą sześciu bramek. Po raz pierwszy po zakończeniu pierwszej połowy 16:10 i w 42 minucie, gdy bramkę na 22:16 rzucił najskuteczniejszy w szeregach akademików Alan Młynkowiak, autor dziewięciu bramek. 11 dla rywali rzucił najskuteczniejszy Kacper Jaszkiewicz.

Ostatnie dziesięć minut nie było już tak dobre w wykonaniu zielonogórzan. Wpływ na to mogła mieć wąska ławka. Goście gonili dzielnie, doprowadzając do remisu. Mieli też piłkę meczową, choć wcześniej szansę na gola zaprzepaścili zielonogórzanie.

Następne spotkanie zielonogórzanie rozegrają za tydzień, na wyjeździe z UKS-em Trójką Nowa Sól. Całe spotkanie z Realem Astromalem Leszno do zobaczenia poniżej.