HOTROZMOWA NA 96 FM:

Czy Medyk zostanie przeniesiony do Sulechowa? Trwają rozmowy

„Urząd Marszałkowski wyrzuca Medyk z Zielonej Góry” – taki transparent można było kilka dni temu zobaczyć przed halą CRS. Czy to prawda? Zapytaliśmy o to Grzegorza Potęgę, radnego sejmiku województwa lubuskiego.

Gość „Rozmowy na 96FM” potwierdził, że taki pomysł się pojawił. Ale nie chodzi o wyrzucenie, a przeniesienie. Obecna siedziba szkoły byłaby bowiem idealnym budynkiem dla zaplecza administracyjnego zielonogórskiego szpitala.

Szpital Uniwersytecki w intensywny sposób poszukuje miejsca dla swoich biur. Dla osób, które tam pracują. Jest to około stu osób. Obecnie pracują one w budynku, który można porównać do baraku. Jest on też w strasznym stanie technicznym.

Potęga podkreśla jednak – Medyk nie zostałby zlikwidowany, a przeniesiony do Sulechowa.

Gdzie stoją budynki po Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, która zakończyła już tam swoją działalność. A budynki pozostają na stanie UZ. Pociągają za sobą koszty utrzymania. Trochę są to puste budynki, które mają świetną bazę. 

Póki co kwestia Medyka nie jest przesądzona. Pierwsze decyzje w tej sprawie zapadną najwcześniej w lutym, na sesji sejmiku województwa lubuskiego.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X