HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Czy Falubaz straci 1,5 miliona złotych?

Czy Falubaz może stracić 1,5 miliona złotych miejskiej dotacji? Takie wątpliwości pojawiły się po decyzji wojewody lubuskiego, które dotyczyły konkursu na wsparcie zielonogórskiego sportu i dwóch zespołów ekstraligowych: Falubazu i Zastalu. Oba zostały unieważnione.

Wojewoda stwierdził ich niezgodność z zapisami uchwały Rady Miasta z 2011 roku. Wynika z niej, że prezydent nie miał prawa przeprowadzać audytu w obu klubach. Falubaz otrzymał już pieniądze. Czy zatem będzie musiał je zwrócić? Takie pytanie postawiliśmy dziś włodarzowi miasta w audycji „Prezydent na 96 FM”:

Wszystkie problemy rozwiązujemy, ten również. Podchodzę ze spokojem i dystansem. Myślę, że  Falubaz martwi się dziś jedną rzeczą: kiedy kibice wrócą na stadion. 

Przypomnijmy, że drugi klub – koszykarski Zastal – nie przystąpił do konkursu. Właściciel Janusz Jasiński nie zgadza się na przeprowadzenie audytu. W miniony piątek odbyła się zresztą nadzwyczajna sesja Rady Miasta, podczas której radni postanowili nie przyznawać pieniędzy Zastalowi. Janusz Kubicki powtórzył jednak, że w dalszym ciągu jest gotów do rozmów.

Zawsze wszystkim mówię, że nie ma się czego bać. Jeśli ktoś chce współpracować z miastem, to wiadomo, że je rozwiążemy. 

Dodajmy, że magistrat ma 30 dni na wniesienie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Audycja „Prezydent na 96 FM” w każdą środę o godzinie 12.30.

 

Zobacz więcej
Back to top button
X