HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Co ze stadionem piłkarskim w Zielonej Górze?

Czy Zielona Góra będzie miała nowoczesny stadion piłkarski i czy temat jest wciąż aktualny? O to pytaliśmy ostatnio włodarza naszego miasta Janusza Kubickiego.

Przypomnijmy, kilka miesięcy temu prezydent Zielonej Góry wspólnie z wicemarszałkiem województwa Stanisławem Tomczyszynem oraz szefem Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robertem Skowronem podpisali list intencyjny w sprawie budowy takiego obiektu. W tej sprawie lobbował również Łukasz Mejza, który był wiceministrem sportu i turystyki. Mejza podał się do dymisji, ale na spotkaniu w ministerstwie kilkanaście dni temu się pojawił.

Co ze stadionem? Janusz Kubicki jest na razie oszczędny w słowach.

Zostaliśmy zaproszeni do Warszawy na spotkanie. Jeżeli to spotkanie będzie skuteczne i będziemy mieli coś do zakomunikowania, to wtedy poinformuję o efektach. Przyjdzie czas. by coś powiedzieć. Na razie temat jest daleki, ale czas pokaże, czy coś z tego wyjdzie. 

Jak mógłby wyglądać taki stadion? Pytaliśmy jednego z radnych “Zielonej Razem” Zbigniewa Binka.

Nie sztuka jest coś wybudować, zastanówmy się, jak będzie wyglądać eksploatacja. To ma być stadion, który ma się rozbudowywać. Najpierw jedna trybuna, później m możliwość dobudowy. 

Według wstępnych deklaracji stadion miałby kosztować ok.100 milionów złotych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X