HOTROZMOWA NA 96 FM:

Co zmienić w Budżecie Obywatelskim?

– Nigdy nie jest idealnie – tak mówi o Budżecie Obywatelskim w Zielonej Górze Paweł Zalewski, radny miejski niezrzeszony, który był gościem Rozmowy na 96 FM.

W ubiegłym roku odbyły się dwie edycje budżetu. Jak wypadły w oczach mieszkańców? Niebawem sami zielonogórzanie będą mogli odpowiedzieć na to pytanie, o czym informował w Radiu Index nasz gość.

Odbędzie się to na zasadzie dwóch etapów. Będzie ankieta, w której będzie można ocenić etapy, zasady, będzie można złożyć też swoje propozycje. W drugim etapie przygotujemy ankietę, gdzie te wszystkie propozycje mieszkańców zostaną poddane ocenie społecznej.

W tym roku obchodzimy jubileusz 10-lecia Budżetu Obywatelskiego w Zielonej Górze. Nasze miasto było jednym z pierwszych w kraju. To dobry czas nie tylko na podsumowania, ale także na próby wytyczenia dalszego kierunku rozwoju tej inicjatywy.

Ograniczenie do dzielenia budżetu na pule obejmujące wyłącznie całe miasto lub dzielnice i tylko taki podział jest możliwy. Ja bym umożliwił podział dowolny tak, jak lokalne potrzeby mieszkańców. Np. Jędrzychów oddzielnie, Chynów oddzielnie itd.

Dodajmy, że Paweł Zalewski stoi na czele komisji do spraw konsultacji i budżetu obywatelskiego. Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X