HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Co dalej z Obwodnicą Zachodnią?

Czy Zielona Góra doczeka się realizacji kolejnej, dużej inwestycji drogowej? Chodzi o Obwodnicę Zachodnią. 

Miasto już od dłuższego czasu mówi o konieczności wybudowania obwodnicy, która została wpisana do strategii rozwoju województwa. Środki miałyby pochodzić z funduszy unijnych.

Innego zdania jest Elżbieta Polak. Marszałek województwa lubuskiego twierdzi, że ta inwestycja nie ma charakteru ponadregionalnego może być zrealizowana z bieżącej perspektywy unijnej. Inwestycję powinno współfinansować Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Jeżeli pan wiceminister Buda, który też lobbuje na rzecz wpisania do kontraktu programowego tego zadania, przeznaczy środki finansowe na ten cel, to my też wszystko wpiszemy oczywiście. Zarząd województwa wdraża Regionalny Program Operacyjny, a nie prezydent miasta. Chciałabym, żeby prezydent realizował swoje zadania z takim samym zaangażowaniem, jak chce się wtrącać w kompetencje samorządu województwa.

Na początku lipca resort funduszy i polityki regionalnej opublikował oświadczenie, w którym czytamy m. in. “Pomimo innych priorytetów marszałek Elżbiety Polak zrobię wszystko, żeby ta inwestycja powstała, ponieważ liczba sugestii w tym zakresie ze strony mieszkańców Zielonej Góry i okolicznych gmin oraz samorządowców i posłów jest bardzo duża.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: