SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Było tak blisko! Zastal przegrał po dogrywce

Było blisko. Tym razem się nie udało. Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra przegrali z ekipą Niżnego Nowgorodu 93:97 w meczu ligi VTB.  Zastal uległ rywalowi po dogrywce. Po 40 minutach był remis 83:83.

Rosjanie przystąpili do tego meczu mocno “naładowani”, wszak przegrali ostatnie pięć spotkań. Agresywna obrona od samego początku sprawiła, że Zastalowcy długo nie mogli “wejść w mecz”. Po I kwarcie 20:16 dla gości. Zielonogórzanie mieli w nogach kilka ostatnich spotkań zarówno w lidze VTB jak i w Polsce i to dawało się im we znaki. W 17 minucie Niżny prowadził już 43:27. Na szczęście gospodarze zniwelowali część start, a za trzy równo z syreną kończącą pierwsze 20 minut trafił z połowy boiska Freimanis.

W trzeciej kwarcie Zastal zagrał zdecydowanie lepiej. Doprowadził do remisu po 30 minutach – było 64:64.. W czwartej kwarcie zespól Żana Tabaka nawet prowadził. Na kilka minut przed końcem zielonogórzanie wyszli na ośmiopunktowe prowadzenie. Rosjanie nie odpuszczali. Po nerwowej końcówce 83:83 i dogrywka. W niej chyba więcej sił zachowali Rosjanie i to oni cieszyli się ze zwycięstwa. Zastal mimo ambitnej postawy przegrał po raz ósmy w VTB.

Mimo porażki Zastal zachował wysokie piąte miejsce w rozgrywkach.