HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Budżet obywatelski? Ruszył. Największym problemem wciąż pandemia

Konsultacje społeczne i budżet obywatelski – te tematy zdominowały program „Rozmowa na 96 FM”. Gościem był Piotr Dubicki – pełnomocnik prezydenta miasta ds. konsultacji społecznych.

A rozmawialiśmy o zadaniach związanych z budżetem obywatelskim. Kolejna edycja ruszyła w miniony poniedziałek.  Najpierw jednak pytanie: czym są konsultacje społeczne?

Przede wszystkim jest to dialog miasta z mieszkańcami. Mogą się oni wypowiedzieć w różnych kwestiach i tych prozaicznych i tych ważnych. Jeśli chodzi o powołanie pełnomocnika, zdecydowanie podnosi to rangę konsultacji i dialogu. 

Jeśli chodzi o budżet obywatelski, naszego gościa pytaliśmy również o to, co dziś jest największym problemem?

Największym problemem jest pandemia koronawirusa. Nie możemy od tego tematu uciekać. Całość przeniesiona jest do internetu. Począwszy od składania wniosków poprzez weryfikację urzędników i głosowanie.

Przypomnijmy, że kolejna edycja budżetu obywatelskiego ruszyła w miniony poniedziałek. Projekty można zgłaszać do 2 maja. Następnie pomysły zielonogórzan zostaną poddane głosowaniu. Pula budżetu obywatelskiego to 6,5 mln złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: