HOTZIELONA GÓRA:

Budżet Obywatelski 2022: Sporo inwestycji o charakterze sportowo-rekreacyjnym

Jeszcze tylko do niedzieli, 2 stycznia trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2022. Okres świąteczno-noworoczny nie przywołuje skojarzeń związanych z głosowaniem, ale zainteresowani cały czas walczą o głosy. Zielonogórzanie mają do wyboru 21 projektów miejskich i 9 dzielnicowych.

Sporo propozycji ma charakter sportowo-rekreacyjny. Jedną z nich jest projekt zadaszenia boiska piłkarskiego na tzw. „dołku” przy ul. Sulechowskiej. Inicjatorami projektu są przedstawiciele Lechii Zielona Góra. Mówi dyrektor ds. marketingu tego klubu Konrad Komorniczak.

Trybuna już powstała, więc chcemy wydreptać kolejny krok do normalności. Wszystkie dyscypliny mogą rywalizować w cywilizowanych warunkach. My już też mamy fajnie, natomiast to byłoby zwieńczenie jakiegoś etapu.

Chęć rozbudowy sportowej bazy też w Zawadzie. Piłkarzom Ikara marzy się profesjonalna szatnia. Mówi prezes klubu występującego w A-klasie Tomasz Pasternak.

Nasze marzenie może się spełnić, w tym roku mamy 70-lecie istnienia klubu. Byłoby super, gdyby się udało mieć szatnię. Boisko mamy nowe, super wyposażone, brakuje tylko szatni. Teraz korzystamy z szatni przy szkole, które jest kawałek drogi od boiska. To jest bardzo problematyczne.

Wszystkie propozycje tegorocznego Budżetu Obywatelskiego znajdziecie na wZielonej.pl. Głosowanie odbywa się online. Link znajduje się TUTAJ. Każdy zielonogórzanin może oddać głos na jedno zadanie ogólnomiejskie i jedno w dzielnicy Nowe Miasto. Zwycięskie projekty poznamy do 9 stycznia.

budżet, 2022

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: