HOTZIELONA GÓRA:

Budowlańcy nie sprzątają po swoich pracach? Prezydent odpowiada słuchaczowi: Będą mandaty

– Jest prawo, są paragrafy, a nikt z tym nic nie robi – mówił pan Cezary, który zadzwonił do programu Prezydent na 96 FM. Słuchacz pytał Janusza Kubickiego, czy miasto może egzekwować od firm budowlanych obowiązek sprzątania po wykonywanych inwestycjach.

Włodarz miasta stwierdził na antenie Radia Index, że jest świeżo po spotkaniu z urzędnikami odpowiedzialnymi za tematy budowlane w Zielonej Górze.

Widzę, że wyjeżdżają samochody z budowy i nikt nie sprząta po nich. One wywożą błoto, które roznosi się potem na dość szeroki teren. Prawo trzeba egzekwować, każdy, kto buduje musi po sobie sprzątać. Nie można czekać miesiąc na deszcz. Będziemy za to karać.

Prezydent zapewnił, że czystość na budowie i wokół terenu inwestycyjnego będzie teraz mocno egzekwowana od firm budowlanych.

Budujesz, to sprzątaj po sobie. Nie może być tak, że za bałagan nikt nie odpowiada. Codziennie niech jedzie rano strażnik miejski i niech wręcza kierownikowi mandat. Po szóstym mandacie, który będzie, ten człowiek wreszcie zacznie pilnować swoich ludzi.

Program Prezydent na 96 FM w środy o 12:30. Pytania do władz miasta ślijcie na adres: Prezydent@wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: