HOTZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

“Buczek” przed finałem: Max Fricke jest twardym zawodnikiem. Potrzebujemy go i na pewno wystartuje w sobotę [WIDEO]

Można już odliczać godziny do decydującego starcia o PGE Ekstraligę. Stelmet Falubaz czy Cellfast Wilki? Krzysztof Buczkowski wierzy, że to zielonogórzanie będą cieszyć się z awansu. Mecz w sobotę, przy W69 o 15:00.

W czwartek żużlowcy Falubazu trenowali na zielonogórskim torze. Przed treningiem z dziennikarzami spotkali się junior Maksym Borowiak i krajowy lider Krzysztof Buczkowski. “Buczek” odniósł się do wydarzeń z ubiegłego weekendu. Goście kontestowali w mediach społecznościowych decyzję o odwołaniu spotkania dzień wcześniej: – Byliśmy trzy razy w Krośnie, trzy razy padało. Tam pewnie mają mało witaminy D i ciągle szukają jakichś afer. Czas kończyć ten kabaret. Zajmijmy się sportem, udowodnijmy, że jesteśmy dobrą drużyną, którą stać na awans – stwierdził żużlowiec rodem z Grudziądza.

Pytany o Maksa Fricke’a stwierdził, że przestraszył się, gdy widział upadek Australijczyka podczas ostatniej rundy Grand Prix w Malilli. K. Buczkowski jest przekonany, że najlepszy żużlowiec eWinner 1. ligi wspomoże zielonogórzan w decydującym spotkaniu. – Wie, że bardzo go potrzebujemy – podkreślił “Buczek”, z którym do zobaczenia cała rozmowa.

Awizowane składy:

Stelmet Falubaz:
9. Piotr Protasiewicz
10. Krzysztof Buczkowski
11. Rohan Tungate
12. Jan Kvech
13. Max Fricke
14. Maksym Borowiak
15. Antoni Mencel

Cellfast Wilki:
1. Vaclav Milik
2. Rafał Karczmarz
3. Miłosz Grygolec
4. Mateusz Szczepaniak
5. Andrzej Lebiediew
6. Franciszek Karczewski
7. Krzysztof Sadurski

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X