HOTROZMOWA NA 96 FM:

Brachmański: Budżet Obywatelski bez zadań drogowych? Bo nie pozwalają przepisy

– Pan radny Legutowski nie nadąża za zmianami prawnymi – odpowiedział w kontekście Budżetu Obywatelskiego radnemu KO Andrzej Brachmański z Zielonej Razem. Przypomnijmy, Legutowski krytykował na naszej antenie brak inwestycji drogowych.

Tego typu propozycje nie zostały ujęte w obecnie trwającej edycji, choć te również składali mieszkańcy. Zdaniem radnego Brachmańskiego na przeszkodzie stoją przepisy prawa.

Pan radny Legutowski nie nadąża za zmianami prawnymi albo nie doczytał, albo nie zrozumiał, co się w ostatnim czasie w prawie zmieniło. W latach poprzednich mogliśmy zgłaszać drogi, ale decyzję podejmował prezydent, ustalając regulamin BO. W regulaminie nie było napisane, że muszą być te drogi wykonane w danym roku budżetowym. W tym roku zmieniła się ustawa. I tam wyraźnie napisano, że to musi być zadanie obiektywnie realne do wykonania i po drugie w danym roku budżetowym.

Wczoraj Radny Koalicji Obywatelskiej zarzucał miastu, że zostało w tyle w skali kraju, jeśli chodzi o Budżet Obywatelski. Przypomnijmy, Zielona Góra była przed laty jednym z pionierów budżetu. Co na to Andrzej Brachmański?

Trochę nam się wypatrzyła ta idea przez te inwestycje oświatowe i drogowe. Mnie się ona podobała, kiedy robiliśmy zadania, które ludzie wymyślali, a na które radni i urzędnicy by nie wpadli. Dla mnie symbolem była wieża dla jerzyków.

Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: