HOTZIELONA GÓRA:

Blisko 3 tys. zielonogórskich nauczycieli świętuje dziś Dzień Edukacji Narodowej. Jarosław Skorulski życzy im wytrwałości

Dziś Dzień Nauczyciela. I to od życzeń rozpoczęła się czwartkowa „Rozmowa na 96 FM”. Nasz gość Jarosław Skorulski – naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Zielonej Górze – życzy pracownikom oświaty przede wszystkim wytrwałości. I cierpliwości.

Dzień Edukacji Narodowej nie oznacza jednak dnia wolnego od szkoły. Wręcz przeciwnie.

To jest dzień wolny od lekcji, ale nie zamkniętych szkół. Odbywają się w tym dniu różne uroczystości w placówkach, zapewniona też jest normalna opieka dla dzieci. 

Miejskie uroczystości z okazji Dnia nauczyciela odbędą się w poniedziałek 18 października. Będzie to okazja do wyróżnienia i nagrodzenia tych najbardziej zasłużonych belfrów z Zielonej Góry.

Nagrodzonych zostanie ponad 20 nauczycieli, którzy pozyskiwali środki unijne. I realizują unijne projekty. Tradycyjnie chcemy nagrodzić także nauczycieli ze szkół zawodowych. W sumie prezydent wyróżni ponad 130 nauczycieli z Zielonej Góry. 

Dodajmy, że tylko w Zielonej Górze w zawodzie nauczyciela pracuje blisko 3 tysiące osób. “Rozmowa na 96FM” od poniedziałku do piątku, zawsze o 9.30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: