HOTZIELONA GÓRA:

Będzie remont skrzyżowania ulic Batorego, Rzeźnika i Zamoyskiego: “Wykonawca opracuje trzy warianty sygnalizacji świetlnej”

Zielonogórski magistrat zapowiada przebudowę skrzyżowania ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego. Jest to jedno z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w naszym mieście. Drogowy problem mają rozwiązać dodatkowe pasy do skręcania. Będzie też nowa sygnalizacja świetlna. 

Zadanie podzielono na trzy etapy. Na początek koncepcja projektowa geometrii przebudowy kolizyjnej krzyżówki. Ma ona uwzględnić dodatkowe pasy ruchu. Jeden dla skrętu w lewo z Batorego w Zamoyskiego. Drugi dla skręcających w prawo, czyli z Batorego w Rzeźniczaka.

Wybieramy właśnie w tym etapie geometrie. Na podstawie badań ruchu. Przeprowadziliśmy je dwa czy trzy tygodnie temu. Porównaliśmy je do danych z 2019 roku. Widzimy, że jest podobnie. Minimalnie się może zwiększyło, ale kwestia pandemii może mieć na to wpływ. Wiemy już jak te kartogramy będą wyglądać, czyli sploty ruchu. Wybieramy geometrie i program sygnalizacji najlepszy dla natężenia ruchu drogowego. Domykamy ten etap w połowie maja. 

Później przyjdzie pora na etap drugi oraz ogłoszenie przetargu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku. Według wstępnych wyliczeń koszt inwestycji może wynieść nawet 5 milionów złotych.

Zobacz więcej
Back to top button
X