HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Batumi miastem partnerskim Zielonej Góry

Gruzińskie Batumi zostało miastem partnerskim Zielonej Góry. Dziś władze naszego miasta spotkały się z przedstawicielami Autonomicznej Republiki Adżarii, będącą jednym z regionów Gruzji.  

Davit Gabaidze – przewodniczący Rady Najwyższej Republiki – stwierdził podczas konferencji prasowej, że umowa z Zieloną Górą może tylko cieszyć.

Cieszę się, że mamy taką współpracę szczególnie, że ostatnie lata to dla Gruzinów bardzo trudny czas  To ważne, że pomagacie nam się integrować z Unią Europejską. Jestem zadowolony także z tego, że ta współpraca jest możliwa również na poziomie miast i regionów.

Prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego zapytaliśmy, na czym dokładnie współpraca miałaby polegać. Włodarz naszego miasta stwierdził, że – przynajmniej w jej początkowej fazie – na pewno będą to obszary skupione na kulturze i sporcie.

Zawsze od tego zaczynamy bo to jest najprostsze. od sportu, kultury i sztuki, szukając bezpośrednich powiązań w gospodarce. Mieliśmy okazję mieć także wino winobraniowe z Gruzji więc dojdzie do różnych elementów współpracy, choć konkretów jeszcze nie znamy. 

A że sport jest bardzo ważny dla Gruzinów nie trzeba nikogo przekonywać. Jaba Phutarkaradze – minister finansów i gospodarki – wymieniał najważniejsze dyscypliny sportowe…

Karate i judo. Tu mamy dobre rezultaty na igrzyskach olimpijskich. Mamy wielu dobrych sportowców w w sportach walki i MMA. 

Warto dodać, że Republika Adżarii będzie prawdopodobnie partnerem województwa lubuskiego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: