HOTROZMOWA NA 96 FM:

Bartosz Arłukowicz: Pandemia? Rząd wywiesił białą flagę

– Polska jest krajem przedziwnym na tle Europy – mówi o walce naszego kraju z koronawirusem z perspektywy Unii Europejskiej Bartosz Arłukowicz, europoseł, w przeszłości minister zdrowia.

Nasz poranny gość w Rozmowie na 96 FM mówił, że nasz kraj w walce z pandemią wywiesił białą flagę.

Ja pracuję w Parlamencie Europejskim i każdego dnia spotykam polityków ze wszystkich państw UE, ministrów zdrowia, prezydentów, premierów. Polska jest krajem przedziwnym na tle Europy. Mamy 23. miejsce pod względem szczepień, jedno z ostatnich miejsc. W ostatnich dniach zajmowaliśmy 2-3 miejsce pod względem dziennej liczby zgonów. Każdego dnia umierają setki ludzi, a tysiące się zakażają. 

Arłukowicz odpowiedzialnością za to obarcza ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.

Państwo odstąpiło od aktywnej walki z pandemią. Zostawiło nas oko w oko z pandemią, bez wsparcia. Zostawiło samych lekarzy, nauczycieli, uczniów i tych, którzy umierają na inne choroby, bo nie mogą się dostać do szpitala. Nie zabezpieczono białych szpitali, wolnych od koronawirusa. To odpowiedzialność wprost premiera Morawieckiego i ministra Niedzielskiego. Myślę, że będą musieli odpowiedzieć kiedyś przed wymiarem sprawiedliwości, dlaczego świadomie zaniechali walki z pandemią.

Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl. Program od poniedziałku do piątku o 9:30. W niej także m.in. o pracach nad szczepionką na raka.

Materiał sfinansowano ze środków europejskich przez Europejską Partię Ludową.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: