HOTWINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Bachus oddaje klucze do miasta, śpiewa Maryla Rodowicz. Finał Winobrania!

Sobota to finał Winobrania z koncertem Maryli Rodowicz, która odbierze dziś też tytuł honorowej obywatelki miasta, natomiast klucze z rąk Bachusa odbierze prezydent Zielonej Góry. Co warto dzisiaj mieć na oku? Spójrzcie na sobotni program imprez.

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ulicy Kasprowicza)

godz. 13:00 Studio Mieszkalska Łap Taniec!

godz. 13:30 Lubuskie Konfrontacje Artystyczne – prezentacje

godz. 16:00 Mateusz Ciawłowski

godz. 17:00 Echa

godz. 19:30 Zakończenie Dni Zielonej Góry – przekazanie przez Bachusa kluczy do bram miasta Prezydentowi

godz. 20:00 Maryla Rodowicz

WYJAZDOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM

godz. 11:00 – 11:30 Przylep (park, ul. Kolejowa))

godz. 13:00 – 13:30 Krępa (boisko przy ul. Odrzańskiej)

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10:00 Prezentacje winnic: Adam Płoński, Aris, Bachusowe Pole, Cantina, Gostchorze, Hiki, Ingrid, Jakubów, Julia, Katarzyna, Krucza, Kinga, Łukasz, Marcinowice, Marcus, Margaret, Milsko, Miłosz, Mozów, Na Leśnej Polanie, Od Nowa, Pasieka Dziki Miód, Pod Lipą, Pod Lubuskim Słońcem, Pod Wieżą, Saganum, Saint Vincent, Senator, Stara Winna Góra, Świętej Jadwigi, Trojan, Winnogóra – Winnica w ogrodzie, U Romana, Vae Soli, Żelazny oraz Palmiarnia

NIEWINNY OGRÓDEK W WINNYM OGRODZIE (Winne Wzgórza przy Palmiarni)

godz. 18:00 – 22:00 „Rozkoszuj się Winobraniem” strefa chillout’u z DJ Hannah

godz. 18:00 – 22:00 Piwniczka Gremplera zaprasza (regionalne lubuskie wina)

O WINIE PRZY STOLIKU I SPACERZE

godz. 11:00 – 12:30 Spacer z przewodnikiem po winiarskich zabytkach Zielonej Góry

(zbiórka Planetarium Wenus, bilety w cenie 10 zł do nabycia przed spacerem)

godz. 12:00 – 21:00 Piwnica winiarska przy Wodnej 32 zaprasza

godz. 13:00 – 15:00 „Porozmawiajmy o winie” komentuje Maciej Nowicki („Ferment”/ „Winicjatywa”) i jego goście

(Miasteczko Winiarskie, Stary Rynek)

godz. 16:00 „Korowód szlakiem Fryderyka Seydela i jego stu winiarek” spacer przez rewiry winiarskie Löbtenz i Rodeland

(zbiórka Plac Praw Kobiet, wstęp wolny)

godz. 19:00 Hity dziesięciolecia – degustacja niemłodych zielonogórskich win ze szczepów vitis vinifera – prowadzi Maciej Nowicki („Ferment”/ „Winicjatywa”)

(Piwnica winiarska, ul. Wodna 32, bilety w cenie 60 zł do nabycia www.winnicamilosz.pl)

XII FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej)

bilety w przedsprzedaży w cenie 50 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 4 do 12 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8 w godzinach 10:00-17:00; w dniu wyjazdu w cenie 55 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w godzinach 1000 – 1700.

Rozkład:

Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 37: odjazd godz. 10:00, powrót ok. godz. 13:00

Winnica „Julia” w Starym Kisielinie – WinoBus nr 38: odjazd godz. 10:00, powrót ok. godz. 13:00

Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz – WinoBus nr 39: odjazd godz. 9:30, powrót ok. godz. 13:00

Winnica „Łukasz” w Wityniu k. Świebodzina – WinoBus nr 40: odjazd godz. 10:00, powrót ok. godz. 13:00

Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze – WinoBus nr 41: odjazd godz. 10:00, powrót ok. godz. 13:00

Winnica „Marcinowice” w Marcinowicach k. Krosna Odrzańskiego – WinoBus nr 42: odjazd godz. 13:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Saganum Trakt Winny” w Żaganiu – WinoBus nr 43: odjazd godz. 13:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Żelazny” w Łazie – WinoBus nr 44: odjazd godz. 13:30, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Mozów” w Mozowie – WinoBus nr 45: odjazd godz. 13:30, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Pod Wieżą” Trzebule – WinoBus nr 46: odjazd godz. 16:30, powrót ok. godz. 19:30

Winnica „Cantina” w Mozowie – WinoBus nr 47: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 20:00

WinoBusy w rygorze sanitarnym *

STREFA PRODUKTU REGIONALNEGO (Plac Powstańców Wielkopolskich)

godz. 10:00 – 18:00 Produkty od regionalnych twórców, posiłki z lubuskich produktów regionalnych, miody prosto z pasieki, domowe wędliny, warzywa i owoce, oleje ręcznie tłoczone, wyroby piekarniczo-cukiernicze, warsztaty rękodzieła, fotościanka, Miś LCPR… i wiele innych smaków i przysmaków. (organizator: Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, www.lcpr.pl)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (plac Teatralny)

godz. 16:00 – 21:30 PIONA strefa animacji dla dzieci – zabawy teatralne (godz. 16:00 – 19:00), Show z elementami Breaking’u (Break Dance), Beat Box i Freestyle w wykonaniu Rademenez (godz. 19:00 – 21:00), Taneczna Walka Wieczoru (godz. 21:00 – 21:30)

(organizator: Radosław „Rademenez” Blonkowski, FBrademenez)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 19:00 Tadeusz Kuta „Szczęściarze” reż. Tadeusz Kuta, Lubuski Teatr z Zielonej Góry

LUNAPARK od godz. 10:00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10:00 (Deptak)

REJSY BARKĄ PO ODRZE I OBRZYCY („Przystań Tu” w Cigacicach, FBwycieczkipoodrzecigacice, rezerwacja 531 559 930, impreza biletowana)

godz. 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00 Winobraniowe rejsy barkami wzdłuż winnic w Górzykowie

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

godz. 10:00 – 14:00 Winobraniowy Kiermasz Książek

Przed budynkiem WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 12:00 – 18:00 Strefa Dzieciaka z dmuchańcami oraz ścieżką i planszą pneumatyczną

Park Tysiąclecia, ul. Wazów 3 (organizator: Centrum Pomocy „Warto jest pomagać”, Park Trampolin Zajawka www.wartojestpomagac.pl )

13:00 – 18:00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu Kolekcjonera oddz. w Zielonej Górze

Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)

IMPREZY SPORTOWE

godz. 9:00 XX Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej „Handballobranie” (młodzik, młodziczka, junior młodszy)

Hala VI Liceum Ogólnokształcącego, ul. Św. Cyryla i Metodego 9 (organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus”, www.spartakuszg.pl)

godz. 9:30 XVI Winobraniowy Mityng Lekkoatletyczny Masters

Stadion MOSiR, ul. Sulechowska 37 (organizator: Lubuski Związek Lekkiej Atletyki, www.lzla.pl)

godz. 16:00 Winobraniowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców (rocznik 2009)

Boisko, ul. Amelii (organizator: Lubuski Związek Piłki Nożnej)

WYSTAWY

godz. 10:00 – 17:30 Wystawy stałe: „ZOOM” wystawa interaktywna, „Zwierzęta naszych lasów”

Wystawy czasowe: „Tradycje bartne”, „Moje Himalaje”

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Dąbrowskiego 14 (www.centrumprzyrodnicze.pl)

godz. 10:00 – 16:00 Wystawa czasowa: „Srebrne monety pamiątkowe NBP ze zbiorów Lubuskiego Muzeum Wojskowego” Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet myśliwski”, „Kobiety żołnierze”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)

godz. 10:30 – 18:30 Wystawa stała: „Zobacz meteoryty”

Projekcje 2D w technologii FullDome pod kopułą Planetarium: „Mała Gwiazdka”, „Komórki”, „Jesteśmy Gwiazdami!”, „Aurora”, „Powrót na Księżyc”, „Życie drzew”, „Błękitna Polaris”, „Tajemnice Ciemnej Materii”, „Voyager” – bilety

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10 (www.planetariumwenus.pl)

godz. 11:00 – 20:00 Wystawa czasowa: „Z historii konkursu na plakat winobraniowy”

Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3 (www.zpap.zgora.pl)

godz. 11:00 – 17:00 Wystawy czasowe: „Helena Zadrejko. Malarstwo. 50-lecie pracy twórczej”, „Od winiarni Briegera do cerkwi grekokatolickiej”, „Ślady 1962-2021- wystawa Tomka Kawiaka”, „Sztuka chińska ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie”, „Chiny – tradycja i kultura. Fotografie Edwarda Grzegorza Funke”, „Winnica Julia w Zielonej Górze – czy wino jest kobietą?”, „Winnice lubuskie. Wczoraj i dziś – retrospektywa”

Ekspozycja stała: do dyspozycji zwiedzających dostępne będą także Ekspozycje historyczne, poświęcone tradycjom winiarskim naszego miasta i regionu, a także prezentacje sztuki współczesnej, Muzeum Wina, Dziedzictwo i współczesność. Zielona Góra – region lubuski, Galeria Złotego Grona. Kolekcja Sztuki Polskiej XX wieku, Galeria witraży Marii Powalisz-Bardońskiej, Sala Zegarowa, Galeria Mariana Kruczka, Muzeum Dawnych Tortur, Galeria piastowskich książąt śląskich, Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej, Galeria Tadeusza Kuntze, Winiarnia mieszczańska

Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15 (www.mzl.zgora.pl)

godz. 12:00 – 19:00 Wystawy czasowe: „Woda” fotografie członków Klubu Fotograficznego “FOTOOKO” działającego przy ZUTW Zielona Góra; Michael Mayevsky „Rysunek satyryczny”. Wystawa jest nagrodą w XXIII Otwartym Międzynarodowym Konkursie na Rysunek Satyryczny ph. „Maska” organizowanym przez WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze

Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19 (www.bwazg.pl)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: