HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Arkadiusz Dąbrowski: Nasza oferta w sprawie kompromisu wciąż aktualna

– Kompromis? Jesteśmy otwarci – to słowa Arkadiusza Dąbrowskiego. Przedstawiciel lubuskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego był gościem programu „Rozmowa na 96 FM”.

Dąbrowskiego pytaliśmy m. in. o pat w sejmiku województwa i lubuski kompromis. Przypomnijmy, kilka tygodni temu prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki i poseł Łukasz Mejza zaproponowali, aby miejsca w zarządzie obsadzone były przedstawicielami wszystkich partii politycznych. PSL odpowiedział na tę propozycje i zaproponował, aby Janusz Kubicki w podobny sposób obsadził stanowiska wiceprezydentów. Czy to poważna oferta? Pytaliśmy naszego gościa.

Nasza oferta jest tak poważna, jak oferta pana prezydenta. My jesteśmy otwarci i możemy rozmawiać. Obawiam się, że jeżeli inni włodarze pójdą w ślady pana prezydenta, to okaże się, że burmistrzowie innych miast tez będą chcieli mieć przedstawiciela w zarządzie województwa. 

Dąbrowskiego pytaliśmy również o mediacje, które miał prowadzić Czesław Fiedorowicz. Jedno spotkanie się odbyło, ale bez przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej. Czy negocjacje zakończyły się fiaskiem?

Doszło do jednego ze spotkań, ale nie wszystkie zainteresowane stron wzięły w nim udział. Nie chcieliśmy wywierać żadnej presji na mediatora i osobę Czesława Fiedorowicza. Nie rozmawiałem z kolegami z Platformy. W zasadzie musimy szanować zdanie naszych partnerów. 

“Rozmowa na 96 FM” od poniedziałku do piątku o godzinie 9.30

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: