HOTLUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Andrzej Brachmański: Poprawki Koalicji Obywatelskiej mogą jeszcze wejść w życie

Polityczne spory jak zwykle towarzyszyły ostatniej sesji budżetowej Rady Miasta. Budżet został przyjęty, ale przy zdecydowanym sprzeciwie radnych Koalicji Obywatelskiej.

Żadna z poprawek opozycji nie została przyjęta. Powstał nawet spór formalny, czy prezydent mógł wszystkie poprawki jednocześnie odrzucić. O tym, co na sesji rozmawialiśmy z Andrzejem Brachmańskim. Radny Zielonej Razem był gościem programu „Rozmowa na 96 FM”. A pytaliśmy o plusy i minusy przyszłorocznego budżetu.

To jest budżet proinwestycyjny, bo przeznaczonych na inwestycje jest ok. 20 procent.  Minusem jest kolejny wzrost wydatków na oświatę mimo tego, że są mniejsze od potrzeb. Samorząd musi dokładać do subwencji oświatowej. Wydatki na oświatę i pomoc społeczną niestety kanibalizują nam całą resztę.

Brachmański stwierdził, że część poprawek Koalicji Obywatelskiej może zostać wprowadzona w życie.

Niektóre z tych zadań, jak te zgłoszone przez radnego Kotylaka, będziemy realizować i jest szansa ich wprowadzenie. Zawsze się pojawią nowe pieniądze. W zeszłym roku też radny zgłosił parę poprawek, które nie weszły do budżetu. Gdy jednak pojawiły się nowe pieniądze, prezydent obiecał mu, że wejdą w życie i tak się stało.

Być może w przyszłości Komisja Budżetu na nowo wpisze uchwałę, która ureguluje prawnie składanie wniosków i autopoprawek do budżetu.

“Rozmowa na 96 FM” od poniedziałku do piątku w Radiu Index o godzinie 9.30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: