HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Adam Urbaniak: Budżet? To “wróżenie z fusów”

Jaki był mijający rok dla Zielonej Góry? Między innymi o tym rozmawialiśmy z zielonogórskim radnym Koalicji Obywatelskiej Adamem Urbaniakiem. Gość programu „Rozmowa na 96 FM” zwraca uwagę, ze praca rady miejskiej ze względu na pandemię koronawirusa była trudna.

Myślę, że ta kadencja będzie jednak oceniana jako trudna. Natomiast bez wątpienia tryb zdalny powoduje poważne zawirowania – jest wyjątkowo uciążliwy, mniejsza jest ilość pracy w komisji, mniej rozmów. Osobiście mam wrażenie, że tak jak nauczanie zdalne i praca zdalna, tak również obradowanie zdalne pozbawione jest bardzo ważnego elementu rozmowy, bezpośredniej komunikacji, zawierania kompromisów.

Urbaniaka pytaliśmy także o prognozy związane z realizacja budżetu i inwestycji na bieżący rok.

Żaden budżet nie przypominał tak wróżenia z fusów, jak właśnie ten. Wydaje mi się, że (i to już formułuję jako zarzut) – w sytuacji, kiedy zdecydowano się zrezygnować z budowy przedłużenia łącznika ulicy Pileckiego – można było przyjąć drobne propozycje, ale w sprawach bardzo ważnych, jakie złożyli radni Koalicji Obywatelskiej. Można było wykonać gest solidarności wszystkich radnych i część z tych zadań przyjąć.

Rozmowa Radia Index o 9.30 od poniedziałku do piątku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: