HOTZIELONA GÓRA:

Już w niedzielę konsultacje społeczne dotyczące rozwoju komunikacji

Czas na konsultacje społeczne. Już w niedzielę 29 sierpnia o godzinie 13 w zielonogórskim ratuszu odbędzie się otwarte spotkanie urzędników z mieszkańcami. Konsultacje będą dotyczyły „Strategii rozwoju komunikacji Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Zielona Góra”.

Idea konsultacji społecznych jest prosta. Chodzi o to, żeby każdy ich uczestnik mógł nie tylko posłuchać propozycji przygotowanej przez urzędników. To też szansa na dyskusję i zadawanie pytań, jeśli takie się pojawią. Mówi Krzysztof Staniszewski, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami.

Chcemy zaprezentować, co przygotowaliśmy. Wizję transportową miasta i gmin ościennych. Poznać zdanie mieszkańców. Wytłumaczyć dlaczego tak, a nie inaczej. Omówić inwestycje, także drogowe. 

Według strategii, przygotowanej przez urzędników, ścisłe centrum miasta powinno być przede wszystkim dla pieszych i rowerzystów. Co z innymi rejonami Zielonej Góry?

Obrzeża ścisłego centrum to funkcja mieszana. Żeby pojazdy też miały tutaj swoje prawa. A elementy drogowe najdalej od centrum, tak zwane obrzeża, to nastawienie się na ułatwienie nam dojazdu do Zielonej Góry. Stopniowanie samochodów.

Więcej na temat konsultacji znajdziecie na stronie zielonogórskiego magistratu. Dodajmy, że impulsem do stworzenia strategii była uchwała Rady Miasta z 2018 roku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X