>ZIELONA GÓRA:

Pozycje klasyczne w plenerze!

Już w najbliższy piątek o godz. 19:00 zielonogórscy filharmonicy zagrają dla mieszkańców plenerowy koncert. Miejsce: wyremontowany plac przed Filharmonią. Wstęp: wolny. 

Będzie gdzie usiąść, bo po remoncie część dla publiczności liczy 300 miejsc. Będzie czego posłuchać – zaplanowano polską muzykę. Będzie na co popatrzeć – dyrygowanie profesora i dyrektora Filharmonii Zielonogórskiej Czesława Grabowskiego zawsze robi wrażenie.

Będzie też co komentować, bowiem koncert jest pierwszym wydarzeniem na placu, wielu zielonogórzan nie miało jeszcze okazji zobaczyć tej części miasta w nowej odsłonie. Prezydent Janusz Kubicki zachęca do udziału w koncercie:

Wybudowaliśmy amfiteatr, by muzyki można było słuchać w pięknym otoczeniu. Kończymy remont i niebawem odsłonimy pomnik św. Urbana, patrona naszego miasta oraz uruchomimy fontanny

– mówi Janusz Kubicki.

Prezydent ocenia inwestycję jako udaną, choć przyznaje, że czeka na głosy mieszkańców, które po koncercie będzie można wyrazić. Jak zapewnia, dostrzega też kilka mankamentów remontu, które warto poprawić.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00