ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wózki widłowe spalinowe – czy warto w nie inwestować? Sprawdź!

Jeśli jesteś przedsiębiorcą z pewnością bardzo ważne dla Ciebie jest dbanie o to, aby Twoje inwestycje były intratne i przynosiły zyski. Jedną z tego typu inwestycji jest zakup urządzeń transportu bliskiego do magazynu. W poniższym artykule odpowiemy na pytanie: czy warto inwestować w wózki widłowe spalinowe i czy taka inwestycja się opłaca. Zapraszamy do lektury!

Wózki widłowe spalinowe znajdują się na drugim miejscu (zaraz po takich jak tu wózkach elektrycznych) pod względem ilości sprzedawanych co roku pojazdów. Wynika to z licznych zalet oraz korzyści, jakie niesie za sobą wykorzystanie tych wydajnych urządzeń. Szczególnie od czasu, gdy wózki o napędzie spalinowym są przystosowywane także do wykorzystywania wewnątrz pomieszczeń (poprzez zastosowanie filtrów, znacznie ograniczających ilość emitowanych do środowiska spalin). Dzięki temu praca na tych urządzeniach jest nie tylko szybka i wydajna, ale także przebiega w zdrowszych, mniej szkodliwych warunkach. Co jeszcze przemawia za zakupem wózków spalinowych? Sprawdźcie!

Ceny wózków widłowych spalinowych

ceny-wozkow-widlowych-spalinowych

Pierwszym argumentem przemawiającym za zakupem wózków widłowych spalinowych jest ich bardzo konkurencyjna, niska cena. Jeśli pod uwagę wziąć wyłącznie markowe pojazdy, to koszt zakupu nowego urządzenia, prosto od dealera, rozpoczyna się od kwoty rzędu ok. 65 tysięcy złotych. Nie jest to mimo wszystko wygórowana cena. Dla porównania, koszt zakupu nowego wózka widłowego elektrycznego rozpoczyna się od sumy ok 75 tysięcy złotych, a wózka widłowego wysokiego składowania od 150 tysięcy złotych.
Warto nadmienić jednocześnie, iż kupując używany sprzęt można poczynić jeszcze większe oszczędności. Markowy wózek widłowy spalinowy używany to wydatek nawet o 30 do 50% mniejszy niż nowy pojazd. Tym samym w cenie jednego nowego urządzenia można kupić dwa używane.
Jak widać już po wstępnych wyliczeniach, zakup wózków widłowych spalinowych, zarówno nowych jak i używanych jest opłacalną inwestycją, która pozwala niskim kosztem nabyć niezbędny w firmie sprzęt.

Wydajność wózków spalinowych

wydajnosc-wozkow-spalinowych

Wózki widłowe spalinowe są doskonale znane ze względu na swoją dużą wydajność i możliwość pracy wielozmianowej. Ich atuty to:

  • duży udźwig;
  • duża wartość maksymalnej wysokości podnoszenia;
  • duże prędkości maksymalne;
  • solidna budowa;
  • wydajne silniki;
  • łatwe tankowanie/ wymiana butli gazowej.

Dzięki tym wszystkim aspektom, wózki widłowe spalinowe mają możliwość wydajnej pracy, nawet w trybie wielozmianowym, bez konieczności długotrwałego przerywania cyklu pracy.

Ekonomiczne utrzymanie

Kolejną zaletą wózków widłowych spalinowych są niskie koszty ich utrzymania. Najlepiej pod tym względem wypadają wózki gazowe.
Poza kosztami utrzymania, bardzo istotne są także wydatki związane z naprawą urządzeń czy wymianą części.
A to, czy zakup wózka był dobrą inwestycją może zależeć także od jego marki i jakości wykonania. Pojazdy wykonane z trwalszych i lepszych gatunkowo materiałów mają dłuższą żywotność oraz dłużej zachowują dobry stan techniczny. A co za tym idzie – nie wymagają tak częstych napraw i kontroli poawaryjnych. Czysta oszczędność!

Duża dostępność

duza-dostepnosc

Kolejnym atutem wózków widłowych spalinowych jest ich duża dostępność na rynku. Poza nowymi oraz używanymi sprzętami, które można zakupić w dobrej cenie, dla przedsiębiorców dostępna jest także możliwość wynajmu wózków widłowych. Jest to niezwykle wygodna opcja dla osób, które potrzebują wózków jedynie na określony okres czasu (np. kilka miesięcy) i wolą co miesiąc uiszczać niewielką opłatę, niż decydować się na bardziej kosztowny jednorazowy zakup. Tym bardziej, że w zależności od modelu, opłaty za wynajem to koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

A gdy potrzeba czegoś więcej…

wozki-terenowe

Jeśli wózki widłowe spalinowe to dla Ciebie za mało, możesz zdecydować się na wybór urządzenia o napędzie spalinowym, które będzie miało jeszcze większe parametry. Właśnie takimi urządzeniami są wózki terenowe.
Co różni wózki widłowe spalinowe od wózków terenowych?
Tym co odróżnia te dwa typy pojazdów jest przede wszystkim:

  • budowa – wózki terenowe są znacznie większe od tradycyjnych czołowych wózków spalinowych; z przodu posiadają zamontowane duże, a z tyłu małe opony o szerokich bieżnikach;
  • udźwig – pojazdy terenowe są w stanie unieść i transportować ładunki o wadze do nawet 10 ton (!);
  • możliwości jezdne – dzięki specjalnym oponom i wydajnemu silnikowi – wózki terenowe mogą poruszać się w każdych warunkach – także po nierównych czy grząskich nawierzchniach oraz po pagórkach.
  • dodatkowy osprzęt – istnieje wiele różnorodnych elementów osprzętu, które można dopasować do wózków terenowych. Ich liczba jest znacznie większa niż w przypadku wózków widłowych spalinowych.

Dodatkowe umiejętności

Wózki widłowe spalinowe także mają swoje specjalnie dedykowane elementy osprzętu. Osprzęt do wózków widłowych w szybki i łatwy sposób potrafi zmienić charakter pojazdu. Dzięki jego zastosowaniu wózek spalinowy można przekształcić w przydatną zamiatarkę lub zimą w mini odśnieżarkę.
Tego typu działanie generuje kolejne oszczędności w firmie, gdyż jedno urządzenie zyskuje wiele nowych ról i może wykonywać dodatkowe zadania.

Podsumowanie

wozki-spalinowe-podsumowanie

Wózki widłowe spalinowe to bardzo przydatne urządzenia, które sprawdzają się w wielu różnego typu zadaniach. Warto w nie inwestować, gdyż w rzeczywisty sposób podnoszą wydajność całego przedsiębiorstwa. Bez względu na to, czy są nowe, czy używane ich utrzymanie nie generuje nadmiernych kosztów i jest opłacalne.
Wydajne i dobrej jakości wózki widłowe spalinowe znajdziesz na:

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: