ARTYKUŁ SPONSOROWANY

W jakiej technologii powinny być wykonane nadruki na kubkach?

Kubki z nadrukiem to coraz popularniejsze rozwiązanie. Stanowią idealny pomysł na spersonalizowany prezent na dowolną okazję. Takie produkty muszą być tworzone z zachowaniem określonych zasad, które pozwalają na uzyskanie w pełni satysfakcjonującego efektu. W jakich technologiach tworzy się nadruki na kubki, aby dobrze się prezentowały i były trwałe?

Technologia druku a jakość

Nie wszystkie technologie druku pozwalają na uzyskanie odpowiednio trwałego i estetycznego efektu. Kubek z nadrukiem to produkt narażony na działanie wysokich temperatur (podczas mycia w zmywarce), środków chemicznych i wilgoci. Z tego powodu do tworzenia wzorów na tego typu akcesoriach wykorzystuje się metodę druku sublimacyjnego, który jest odporny na takie czynniki.

Czym jest technologia sublimacyjna?

Kubki reklamowe powinny cechować się wysoką jakością i odpornością na intensywne korzystanie w każdych warunkach, również w przypadku mycia w zmywarce. Dlatego nadruki na kubkach ze sprawdzonych sklepów, takich jak Mega Koszulki, są tworzone zgodnie z metodą druku sublimacyjnego. Do tego procesu wykorzystuje się specjalne atramenty umieszczone na papierze transferowym przenoszone na produkt pod wpływem wysokiego ciśnienia i temperatury. Kubek z nadrukiem wykonany w ten sposób jest odporny na działanie wielu niekorzystnych czynników, dzięki czemu może on służyć właścicielowi przez długi czas.

Jak wygląda tworzenie nadruków na kubki?

Po zaprojektowaniu przez klienta własnego nadruku zadaniem firmy produkującej gadżety personalizowane staje się naniesienie go na kubek. W tym celu odpowiednie tusze na bazie wody umieszcza się na papierze transferowym i przenosi na materiał docelowy za pomocą kalandra oraz prasy termotransferowej. Takiemu procesowi towarzyszy temperatura osiągająca nawet 2000°C oraz wysokie ciśnienie, dzięki któremu nadruk może zostać umieszczony na powierzchni kubka.

Zalety druku sublimacyjnego

Nadruki na kubkach wykonywane zgodnie z technologią druku sublimacyjnego są wyjątkowo trwałe, dlatego nie ulegają one szybkiemu ,,spieraniu” podczas mycia w zmywarce. Atramenty wykorzystywane w tym procesie są również bezwonne i ekologiczne, a do ich stworzenia używa się wody (zamiast rozpuszczalników stosowanych w wielu innych tuszach). Kubek ze zdjęciem wykonanym w takiej technologii jest także odporny na niskie i wysokie temperatury, a jednocześnie zachowuje żywe barwy i ostre kontury nadruku.

Zaprojektuj kubek z własnym nadrukiem

Kubek panorama z kreatora własnego nadruku

Dobry kreator nadruków na kubki pozwala na stworzenie własnej oprawy graficznej składającej się zarówno ze zdjęć, jak i elementów cyfrowych. Dzięki technice sublimacyjnej producent z łatwością wydrukować dowolną kompozycję, która zachowa się na zakupionym akcesorium przez długie lata, nie tracąc na jakości z biegiem czasu. Możliwe jest stworzenie własnego nadruku na kubkach o pojemności 330ml zarówno w wersji full print, jak i jednostronnej. Takie rozwiązanie pozwala na nadrukowanie zdjęcia lub ilustracji o dowolnej szerokości, niekiedy oplatającej całe naczynie.

Jak zaprojektować kubek z własnym nadrukiem?

Kubek kolorowy z kreatora własnego nadruku

Pierwszym krokiem podczas projektowania kubka z własnym nadrukiem jest wybranie zdjęcia lub grafiki o odpowiedniej rozdzielczości. Druk sublimacyjny pozwala na uzyskanie precyzyjnych konturów i wyrazistych kolorów, dlatego tak ważna jest jakość wgrywanej fotografii lub innego obrazu. Wszystkie niezbędne informacje na temat wymagań dotyczących plików znajdziesz w kreatorze własnego nadruku. Kieruj się tymi wskazówkami, a w krótkim czasie powstanie projekt gotowy do zrealizowania.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: