ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Suszarki na pranie – jak wybrać tę najlepszą? Poradnik i zestawienie polecanych suszarek

Wydawałoby się, że zakup odpowiedniej suszarki na bieliznę to dziecinnie prosta sprawa – wszak różnice między nimi są prawie niedostrzegalne. Nic bardziej mylnego! Nietrafiony wybór suszarki może przynieść nam więcej szkody niż pożytku; zwłaszcza gdy postawimy na zbyt niski lub za mało wytrzymały model. Na co zwrócić uwagę, szukając idealnej suszarki na pranie? Sprawdź nasz poradnik i zestawienie.

Jak wybrać dobrą suszarkę na pranie?

Najważniejszą rzeczą podczas zakupu suszarki na pranie są jej rozpiętość oraz łączna długość linek na ubrania. W sklepach możesz natknąć się zarówno na niewielkie suszarki do powieszenia na grzejnik, jak i rozłożyste modele na kilkanaście kilogramów ubrań. Upewnij się, że jej wysokość będzie dla Ciebie odpowiednia, a pranie nie będzie dotykało podłogi.

Nie bez znaczenia jest również rodzaj użytego materiału. Przemoczone ubrania mogą doprowadzić do szybkiego rdzewienia suszarek do prania kiepskich jakości, dlatego doczytaj, czy upatrzony przez Ciebie produkt jest odporny na korozję. Informację tę znajdziesz w jego specyfikacji.

A może suszarka elektryczna?

Alternatywą dla tradycyjnej suszarki na bieliznę jest elektryczna suszarka na pranie. Swoim wyglądem do złudzenia przypomina ona tradycyjną pralkę. Takie rozwiązanie docenią wszystkie osoby, którym zależy na maksymalnym skróceniu czasu suszenia ubrań, na przykład młodzi rodzice. W ich przypadku nieraz zdarza się przecież, że pralka uruchamiana jest nawet kilka razy w tygodniu. Wady takich suszarek? Przede wszystkim wysoki koszt eksploatacji oraz konieczność wygospodarowania dodatkowej przestrzeni w domu. Jeśli nie stanowi to dla Ciebie szczególnego problemu, śmiało zdecyduj się właśnie na nią.

Suszarki na pranie – nasze typy

Suszarka na ubrania Leifheit Pegasus 180

Pierwszą z proponowanych przez nas modeli jest stojąca suszarka marki Leifheit – Pegasus 180. Całkowita długość jej linek wynosi 1,8 m, co pozwala rozwiesić jednocześnie niemal 2 partie prania. Zaletą suszarki jest dochodząca do 1,05 m wysokość. Do zestawu dołączono stylowy kosz na pranie ze sztywnym dnem. Pomieści on ubrania o łącznej pojemności nawet 60 litrów.

Suszarka na pranie Jotta Monika

Mocną stroną tej suszarki na pranie jest wysoka odporność na promieniowanie UV oraz szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Dzieje się tak za sprawą farby proszkowej, którą pomalowano jej konstrukcję. Mimo że suszarka ta wyposażona została w 4 skrzydła, po złożeniu zajmuje minimalną ilość miejsca. Maksymalne obciążenie suszarki dochodzi do 22 kg – bez przeszkód możesz więc wieszać na niej nawet najcięższe płaszcze.

Wieszak na pranie Sunset Vileda

Zestawienie polecanych suszarek zamyka propozycja firmy Vileda z serii Sunset. Będzie ona doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich posiadaczy małych mieszkań oraz osób, które na co dzień piorą dość niewiele. Do jednego z jej uchwytów przyczepić możesz maleńkie wieszaki na bieliznę, a także wytrzymałe osłonki, przedłużające żywotność suszarki. Wymiary suszarki po złożeniu wynoszą: 56x4x107 cm.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X