ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rynek nieruchomości w Zielonej Górze

Zielona Góra położona jest wśród lasów i licznych terenów zielonych. Mówi się, że wszędzie jest blisko – do gór, Niemiec, Czech. Jest w tym dużo prawdy. Nie jest konieczne nawet posiadanie samochodu.

Rozbudowana sieć transportu kolejowego i autobusowego sprawia, że jest to miejsce przyjazne dla osób niezmotoryzowanych. Powietrze jest tu inne – czystsze i przejrzyste. Nowe mieszkania w Zielonej Górze to idealny wybór dla rodzin z dziećmi, chcących odpocząć od zgiełku turystów czy ceniących ciszę i spokój studentów.

Mieszkania w Zielonej Górze z rynku pierwotnego – dane liczbowe

Ceny mieszkań w Zielonej Górze są bardzo niskie – szczególnie jak na miasto wojewódzkie. Metr kwadratowy nieruchomości z rynku pierwotnego kosztuje tu średnio 4670,97 złotych. Co ciekawe, największą popularnością cieszą się lokale o niewielkiej powierzchni – od 35 do 50 m2 z dwoma lub nawet trzema pokojami. Bardzo niewiele jest mieszkań o powierzchni powyżej 100 metrów – głównie mieszczą się one na obrzeżach. Obecnie powstaje aż 8 nowych inwestycji lokalowych, zarówno w centrum, jak i w:

  • Łężycy,
  • Starym Kisielinie,
  • Przylepie.

Nie musimy się jednak obawiać dużej odległości od centrum miasta. Bogata sieć dróg ekspresowych i autostrad okalających Zieloną Górę pozwala na szybkie przedostanie się z jednej dzielnicy do innej.

Dlaczego warto mieszkać w Zielonej Górze?

W Zielonej Górze mieszka jedynie 140 tysięcy ludzi. Jest to miasto średniej wielkości, co ma wiele zalet. Nie ma korków, dużego zanieczyszczenia i przeludnienia. Z drugiej strony, jako miasto wojewódzkie reprezentuje sobą wszystko to, czego szukalibyśmy w miejscu o tak dużej renomie. Znajdziemy tu:

  • teatry,
  • filharmonię,
  • muzea i galerie,
  • kina,
  • biblioteki.

W Zielonej Górze przebywa także kilkanaście tysięcy studentów, którzy mogą bawić się w licznych klubach na terenach kampusów uczelnianych czy centrum. Miasto jest przyjazne także dla osób szukających ciszy i spokoju – ci powinni je znaleźć nieco bardziej na obrzeżach w Przylepie czy Łężycy. Bliskie otoczenie lasów sprawia, że nie potrzeba kilku godzin drogi samochodem, by zaznać kontaktu z przyrodą.

Zielona Góra – polska stolica wina

Zielona Góra to miejsce znane z organizacji licznych imprez kulturalnych. Najbardziej popularne jest z pewnością Winobranie o bardzo długiej historii, która sięga już XIV wieku. Wydarzenie to ściąga do miasta nawet kilka tysięcy osób, napędzając rynek. Mieszkania pod inwestycje – to dobry sposób na zarobek, szczególnie na wynajem krótkoterminowy. Co roku w mieście pojawiają się turyści żądni skosztowania miejscowych trunków i posłuchania festiwalowej muzyki.

Zielona Góra to miejsce bardzo atrakcyjne, które łączy w sobie zalety dużego miasta wojewódzkiego i niewielkiej mieściny położonej wśród lasów i wzgórz. Nie możemy także zapominać o bardzo niskich cenach mieszkań z rynku pierwotnego, dzięki czemu każdego będzie stać na własne M.

Tekst powstał we współpracy z ekspertem portalu RynekPierwotny.pl

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: