ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Reguły modowe na studiach!

Nieważne czy interesujemy się modą, czy nie. Warto jednak pamiętać o jednym! O czym? Oczywiście o ubiorze, czyli tym jak wyglądamy. Dlaczego?  Ponieważ doskonale wiemy, że wygląd to nasza wizytówka.

Odpowiedni „look” liczy się nie tylko w pracy. Ważne jest również to, jak wyglądamy w miejscach takich jak szkoła, czy właśnie studia. Tam bowiem warto zachować umiar i mieć na uwadze to, jak odbierani jesteśmy przez wykładowców czy przełożonych w pracy lub współpracowników. Każda okazja jest dobra na odświeżenie swojej garderoby. Mówimy tu o np. nowy sezon zimowy, czy rozpoczęcie roku akademickiego. Tak zwany „dress code” odgrywa ważną rolę w każdym miejscu: w pracy, na studiach.

DRESS CODE A UCZELNIA

Zacznijmy może od tego, co to jest „dress code”? Otóż to zbiór zasad określający wymagania dopasowania ubrania do konkretnej sytuacji i miejsca, w którym przebywamy. Dzisiaj na uczelni już nie obowiązuje tak ścisły „dress code”, a o ubiorze decydują sami studenci. Jedynie w wyjątkowych okazjach wymagane są odpowiednio dobrane stroje. Dawniej w placówkach edukacyjnych obowiązywały mundurki lub ujednolicone stroje. Z czasem jednak te wymogi co do stroju stawały się coraz słabsze. Zmiany w kulturze, chęci wyrażenia siebie i coraz większy nacisk na dobry wygląd – to wszystko przyczyniło się do tego, że dzisiaj mamy dowolność w tworzeniu swoich stylizacji. Dodatkowo faktycznie granice między tym, co wypada założyć, a co nie – mocno się zatarły.

W życiu szkolnym i uczelnianym są jednak takie okazje, których po prostu nie da się obejść. Mówimy tu o inauguracji roku, uroczyste odebranie dyplomów czy egzaminy. W tych przypadkach od studenta wymaga się nieco więcej. Podstawowe zasady to przede wszystkim to, że ubranie powinno być czyste, wyprasowane i nie odsłaniać za wiele ciała. Zależnie oczywiście od okazji wymagany jest strój formalny.

INSPIRACJE

Podstawowy dylemat studenta pierwszego roku? Jak ubrać się na uczelnię? Inspiracją dla studentów podczas studiów nie tylko są kolorowe magazyny, ale też filmy i seriale, czy najczęściej sama ulica. Duży wpływ na to, jak się ubieramy na studiach, ma grupa znajomych w jakiej się obracamy. Na studiach często odkrywamy to, kim tak naprawdę jesteśmy i często przez indywidualny strój chcemy to wyrazić i zakomunikować światu. Warto mieć swój oryginalny styl, ale czasami można również zainspirować się panującymi trendami w modzie. Modą trzeba się bawić i zawsze nie brać z niej wszystkiego, tylko wybrać to, co nam odpowiada. W tym sezonie również w modzie studenckiej pojawiły się metaliczne materiały, oversize’owe i streetwearowe bluzy czy swetry.

Najbardziej charakterystyczne studenckie okazje! Jak się ubrać?

ZAJĘCIA

Czas zajęć to najbardziej odpowiedni czas do zabawy modą. Zasady są tylko trzy: czystość, schludność i to, aby stylizacja nie miała wyzywającego charakteru. Jeśli zastosujemy powyższe zasady, to dalej możemy swobodnie mieszać style: od zwykłego sportowo-eleganckiego stylu, po bardziej rockowy charakter. Warto zapamiętać też, aby znać umiar w nadmiernym wyrażaniu siebie i swojego stylu, gdyż nie każdemu wykładowcy będzie obojętne co na sobie nosimy.

EGZAMIN

W sytuacji, kiedy wykładowca nie wyrazi konkretnych uwag, co do obowiązującego stroju na egzamin – wtedy formalny „dress code” nie obowiązuje. Jednak, aby nie podpaść wykładowcy i okazać mu szacunek pamiętajmy, aby ubrać się mimo wszystko w bardziej eleganckim stylu. Nie musimy zakładać od razu całego garnituru czy szpilki i czarnej sukienki. Wystarczy, aby nasz strój posiadał jakieś eleganckie akcenty.

IMPREZA, SPOTKANIA ZE ZNAJOMYMI

To właśnie ten moment, kiedy w takich sytuacjach panuje całkowita dowolność, co do stroju. To właśnie ten moment, kiedy możemy wyrazić siebie. Każdy styl jest dobry i każdy dodatek. Oczywiście kwestia tylko tego, gdzie idziemy.

ROZPOCZĘCIE ROKU/OBRONA DYPLOMU

Wydarzenia te są bardzo ważne w życiu każdego studenta, dlatego warto zadbać o odpowiedni wizerunek. Uroczyste rozpoczęcie roku wymaga formalnego stroju. To właśnie ten moment, aby sprawić dobre pierwsze wrażenie.

Jeśli chodzi o obronę dyplomu – egzaminu kończącego studia – często ustalane są wytyczne dotyczące tego, jak powinno się wyglądać. Do wyboru są trzy kolory: czarny, ciemny granat lub biały. Stylizacja musi być w pełni dopracowana, bo ocenie podlega również, oprócz wiedzy, nasz wizerunek i prezentacja.

Kluczowym elementem stroju są dodatki: obuwie, torebki, rękawiczki, paski. Po najmodniejsze modele zapraszamy do: markoweobuwie.pl. 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00