ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pomysł na wieczór z książką

Sposobów na spędzenie wolnego czasu jest naprawdę wiele. Kiedy wracamy po ciężkim dniu w pracy do domu, powinniśmy odpocząć, by być gotowym na wyzwania kolejnego dnia. Jednym z lepszych sposobów relaksu, który w dodatku rozwija wyobraźnię i poszerza słownictwo, jest czytanie.

Dlaczego wybrać właśnie książkę?

Czytanie jest przez wielu nazywane najpiękniejszą rozrywką, jaką wymyśliła ludzkość. Nie tylko pozwala ono wziąć głęboki oddech i zatracić się w ciekawej opowieści, zapominając na chwilę o wszystkich swoich problemach, ale też stanowi dawkę rozwoju, niespotykaną w innych dziedzinach sztuki. Nawet jeśli czytamy książki beletrystyczne, treści, które mają przynosić rozrywkę i nie wzbogacać nas naukowo, wciąż są dla nas cennym źródłem słownictwa i swobody wypowiedzi, którą doskonalimy z każdym kolejnym rozdziałem.

Jedną z ciekawszych propozycji na spokojne wieczory są erotyczne kryminały. Mimo że połączenie to w literaturze nie występuje szczególnie często, tym bardziej godne jest zainteresowania. Blanka Lipińska, autorka książki “365 dni”, jest pisarką, która przyciągnęła tysiące kobiet z całego świata, dostarczając im skrajnych emocji.

Czym zaskoczy nas autorka?

Mimo że książka ta często porównywana jest do dzieł światowej sławy, takich jak “50 twarzy Greya” i tematycznie w rzeczy samej czerpie z nich garściami, jest w swoim wydźwięku zupełnie inna. Czytelnik zanurza się tu w historii młodej Laury Biel, wyjeżdżającej na wakacje ze swoim partnerem, który często traktuje ją lekceważąco. Już drugiego dnia historia zaczyna wciskać fotel zwrotem akcji, gdy główna bohaterka zostaje porwana przez głowę sycylijskiej mafii. Od tego momentu zaczyna się walka dziewczyny, która opiera się porwaniu, stopniowo jednak przekonując się do życia oferowanego przez bogatego Włocha. Na zakochanie się w nim, dostaje tytułowe 365 dni. Jeśli po tym czasie go nie pokocha, będzie wolna.

Zalet czytania ciąg dalszy

Oczywiście nie trzeba ograniczać się do czytania jedynie książek erotycznych. Wybór literatury jest dzisiaj tak obszerny, że każdy, niezależnie od zainteresowań znajdzie coś, co zdecydowanie pomoże mu wypocząć. Warto wspomnieć, że książka, oprócz niezaprzeczalnych cech związanych z naszym rozwojem, wzbogaceniem wiedzy o świecie czy zwykłą rozrywką, oferuje również przystępność cenową. Dostać możemy ją bowiem w różnych formach. Dostępnej zupełnie za darmo w bibliotekach, tej kupowanej w księgarniach, czy w postaci wygodnych e-booków dostępnych dla czytników elektronicznych lub audiobooków, umilających podróż samochodem czy wieczorne zasypianie.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: