ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Najlepsze konta bankowe – o czym trzeba pamiętać?

Wybierając konto bankowe, musimy brać pod uwagę wiele różnych czynników. Każdy bank oferuje trochę inne warunki w zależności od wielu zmiennych oraz rodzaju konta, którym jesteśmy zainteresowani. Na rynku jest wiele zróżnicowanych ofert. Warto poświęcić trochę czasu i wybrać tę najlepiej dostosowaną do naszych potrzeb. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając idealne konto spełniające twoje oczekiwania.

Konta indywidualne – co powinieneś wiedzieć?

Pierwszą rzeczą, którą wypada wiedzieć otwierając konto bankowe, jest pobieranie opłat za samo jego prowadzenie. W dzisiejszych czasach większość kont jest darmowych i płacenie za nie, z punktu widzenia klienta, mija się z celem. Dokładnie tak samo jest z przelewami oraz wypłatami z bankomatów. Jeżeli bank chce pobierać opłaty za tego typu transakcje, powinniśmy zrezygnować z jego usług.

Inaczej sprawa się ma, jeżeli chodzi o korzystanie z karty bankowej. Po wydaniu karty bank zwykle pobiera opłatę za jej użytkowanie, są to zazwyczaj drobne kwoty z przedziału 5-10 zł. Z opłat zwolnieni są zwykle młodzi ludzie do 26. roku życia, a także osoby dokonujące regularnych płatności kartą. Jeżeli planujemy aktywnie korzystać z naszego konta, nie powinniśmy zostać obciążeni żadnymi kosztami. Sprawdźmy więc koniecznie, jakie warunki dotyczące kart oferuje bank, w którym zamierzamy otworzyć konto.

Czy wiedziałeś, że możesz zarobić na otworzeniu konta? Ostatnio bardzo modne stały się promocje bankowe, które pozwalają zarobić dodatkowe pieniądze za otworzenie i regularne wpływy na konto. Korzystne jest wzięcie pod uwagę tej kwestii podczas wyboru, dzięki temu możemy zyskać nawet kilkaset złotych zupełnie bez wysiłku. Dla wielu osób jest to wręcz wyznacznik opłacalności otworzenia konta.

Wybierając konto osobiste, nie zaszkodzi zapoznać się z aktualnymi rankingami kont, na przykład na Bankowe-konto.pl, gdzie znajdziemy wszystkie potrzebne informacje dotyczące płatności i prowadzenia konta. W przejrzysty sposób będziemy mogli porównać oferty wielu banków, nie wychodząc z domu i nie odwiedzając stron wszystkich instytucji. Zdecydowanie pozwoli nam to zaoszczędzić czas na poszukiwanie i w łatwy sposób znaleźć produkt, który spełni oczekiwania.

Konto bankowe dla przedsiębiorcy

Będąc początkującym przedsiębiorcą, stajemy przed wieloma wyborami, a jednym z nich jest rodzaj konta bankowego. Konto firmowe czy osobiste – jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla przedsiębiorcy? Rozpatrując problem od strony prawnej, spora grupa przedsiębiorców nie ma obowiązku posiadania konta firmowego. Pod warunkiem, że nie mamy na nie wpływów powyżej 15 tys. za jedną transakcję lub nie rozliczamy się z innym przedsiębiorcą, konto osobiste będzie w teorii wystarczające.

Dlaczego tylko w teorii? Niestety istnieje szereg innych czynników wpływających na konieczność posiadania konta firmowego. W grę wchodzi opłacanie podatku VAT oraz ZUS-u z konta firmowego. Często też takie rozwiązanie będzie korzystne z punktu widzenia współpracy z innymi kontrahentami i znacząco ułatwi nam prowadzenie działalności.

Zdecydowanie przedsiębiorcom poleca się osobne prowadzenie konta firmowego. Unikniemy w ten sposób nieporządku w rozliczeniach, a nasza sytuacja firmowa będzie łatwa do prześledzenia. Nie jest również prawdą, że posiadając konto firmowe, musisz ponosić duże koszty prowadzenia konta. Wiele banków oferuje bardzo tanie lub wręcz bezpłatne rozwiązania dla firm.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: