ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Najciekawsze koncerty muzyki elektronicznej tej jesieni

Muzyka elektroniczna to szerokie pojęcie, pod którym kryją się zarówno kameralne koncerty muzyki eksperymentalnej, jak i masowe imprezy taneczne. Chyba właśnie dzięki tej różnorodności gatunek cieszy się taką popularnością. Sprawdziliśmy, na jakie wydarzenia warto zwrócić uwagę tej jesieni.

Energetyczne imprezy z muzyką elektroniczną

Największą niespodzianką ostatnich lat dla fanów takich dźwięków był powrót do Warszawy imprez z muzyką elektroniczną w Instytucie Energetyki, a konkretnie w Hali Najwyższych Napięć. Rzadko zdarza się miejsce tak perfekcyjnie dobrane do rodzaju granej muzyki. Nazwa klubu wiąże się z funkcją hali, w którym na co dzień faktycznie odbywają się prace nad energią. Kilkanaście lat temu w surowych wnętrzach odbywały się kultowe imprezy z muzyką elektroniczną. Dziś cykl powraca, naukowcy wynajmują wieczorami halę na imprezy techno, a w Hali Najwyższych Napięć najbliższe wydarzenia odbędą się 27 i 28 września.

Zobaczyć muzykę, usłyszeć film (w Bygdoszczy)

Zupełnie inny charakter będzie miał Fonomo Festival, który zacznie się 16 października w Bydgoszczy. Hasło tej imprezy z muzyką elektroniczną to: zobacz muzykę, posłuchaj filmu. Zgodnie z tym założeniem można będzie obejrzeć filmy opowiadające o zjawiskach okołomuzycznych i wybierać spośród koncertów muzyki elektronicznej na żywo.

Fani nietypowych doznań dwa dni później powinni przenieść się do Wrocławia, gdzie zacznie się Game Music Festival. Będzie to okazja do usłyszenia muzyki z najsłynniejszych gier, a także tej z mniej znanych tytułów, która broni się mimo niszowego charakteru. W tym roku główną atrakcją będą koncerty z muzyką z gry Assassin’s Creed II oraz Hitman.

Powrót imprez z muzyką elektroniczną w Sfinksie

Jeśli chodzi o znane w latach 90. kluby organizujące imprezy z muzyką elektroniczną, to wciąż w dobrej formie jest sopocki Sphinx. 8 listopada zagra tam London Elektricity, autor niebanalnych brzmień tworzonych za pomocą syntetyzatora. Gwiazdy światowego formatu dają często okrojone wersje setów znanych z klubów Londynu czy Berlina. Tym razem będzie odwrotnie – London Elektricity z okazji premiery zagra set, który potrwa 5 godzin. O ile więc nie zawsze opłaca się jechać z daleka, bo posłuchać godzinnego koncertu muzyki elektronicznej, to tym razem warto się pojawić, bo impreza potrwa do rana.

Wielbiciele nieco bardziej mainstreamowego oblicza imprez z muzyką elektroniczną ucieszą się z koncertu, który 19 października odbędzie się w Poznaniu. Wystąpi słynny DJ Paul Van Dyk. Będzie grał utwory inspirowane najnowszym albumem Music Rescues Me.

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej imprezie. Super Girl and Romantic Boys to legenda muzyki elektronicznej czerpiąca również z punku czy disco. Zespół pochodzi z Polski i kiedyś często można było go spotkać na scenach całego kraju. Od jakiegoś czasu koncerty odbywają się rzadziej, dlatego lepiej nie przegapić najbliższego. Odbędzie się w warszawskim Wolskim Centrum Kultury 15 listopada.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: