ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kredyt konsolidacyjny 2019 — gdzie szukać tanich ofert?

Wzięcie kilku kredytów może przysparzać nie lada problemów. Największą trudnością są zazwyczaj za duże raty, które musimy płacić w różnych terminach. Aby zmniejszyć miesięczną ratę kredytu, a jednocześnie wydłużyć okres spłaty, warto zamienić dotychczasowe zobowiązania w kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny to połączenie kilku zadłużeń w jedno, czego celem jest obniżenie wysokości miesięcznych rat. Skonsolidować możemy niemalże wszystkie kredyty bankowe, dzięki czemu z takiej opcji może skorzystać duża liczba osób.

Jeśli nasz domowy budżet się zmniejszył, straciliśmy pracę lub nie dajemy rady spłacać kilku wysokich kredytów, konsolidacja będzie idealnym wyborem, aby odciążyć swoje finanse i nie zadłużyć się jeszcze bardziej. Skonsolidować możemy:

— kredyty gotówkowe;

— kredyty samochodowe;

— kredyty odnawialne;

— karty kredytowe;

— kredyty ratalne;

— kredyty hipoteczne.

Wszystkie osoby, które chcą wziąć kredyt konsolidacyjny, bez wątpienia zastanawiają się, dlaczego nowa rata będzie niższa niż poprzednie miesięczne zobowiązania finansowe. Cały proces polega na połączeniu kilku kredytów w jeden, który będzie posiadał dłuższy okres kredytowania. W ten sposób możliwe jest zmniejszenie kosztów, które nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć z naszego domowego budżetu.

Kto może skonsolidować kredyty?

Kredyt konsolidacyjny jest swego rodzaju pożyczką, którą możemy otrzymać wyłącznie z banku. Istotne jest więc, że aby skonsolidować swoje zadłużenia, nie można mieć opóźnień w spłatach pożyczek, nie mówiąc już o niezapłaconych ratach. W tego typu kwestiach banki zawsze skrupulatnie sprawdzają wiarygodność wnioskodawcy. W tym celu sprawdzane są m.in. baza BIK oraz Rejestr KRD. Jeśli nasze nazwisko znajduje się na liście dłużników lub nasza historia kredytowa nie jest dobra, bank nie udzieli zgody na konsolidację.

Kredyt konsolidacyjny może zostać przyznany osobom pełnoletnim, które posiadają obywatelstwo polskie i mieszkają na terenie kraju. Muszą posiadać również ważny dowód osobisty, numer telefonu i adres e-mail.

Jak wziąć kredyt konsolidacyjny?

Aby skonsolidować kredyty, w pierwszej kolejności należy znaleźć bank z najkorzystniejszą ofertą, która będzie spełniała nasze potrzeby. Chcąc wziąć kredyt konsolidacyjny, warto szczegółowo przeanalizować usługi instytucji bankowych, aby zamiana kilku pożyczek w jedną była opłacalna. W tym celu poleca się skorzystanie z portali finansowych, na których możemy znaleźć ranking kredytów konsolidacyjnych. Najważniejszą kwestią, która interesuje większość wnioskodawców o konsolidację, jest mniejsza miesięczna rata do spłaty. Warto więc zwrócić uwagę na jej wysokość po operacji, a także całkowity koszt kredytu.

Jak obliczyć ratę konsolidacji?

Jeśli chcemy wyliczyć ratę po konsolidacji, musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:

— zdolność kredytowa;

— suma kredytów, które chcemy skonsolidować;

— rodzaj zobowiązań;

— wysokość oprocentowania;

— prowizję banku;

— długość okresu spłaty.

Zdecydowanym ułatwieniem jest skorzystanie z wygodnej opcji, jaką jest kalkulator kredytu konsolidacyjnego. To urządzenie, które pozwala nam w szybki i łatwy sposób obliczyć wszystkie aspekty, które interesują nas przy konsolidacji kredytów. Wystarczy, że w formularzu podamy powyższe dane, a kalkulator samodzielnie wyliczy za nas ratę, prowizję, a także całkowitą kwotę do spłaty, której możemy spodziewać się po skorzystaniu z konsolidacji. Korzystając z takiego rozwiązania, otrzymujemy również listę banków, które posiadają najbardziej zbliżoną ofertę do naszych preferencji.

Ranking kredytów konsolidacyjnych 2019

Jeśli szukamy idealnego kredytu konsolidacyjnego, który pozwoli nam uwolnić się od wysokich zobowiązań finansowych, warto skorzystać z rankingu konsolidacji. Poniżej umieszczamy przykładowe zestawienie 5 najlepszych ofert kredytów konsolidacyjnych przy kwocie 100 tysięcy złotych z 5-letnim okresem kredytowania.

100 tysięcy złotych z 5-letnim okresem spłaty:

  1. Citi Handlowy — oprocentowanie 5,99%, RRSO 8,94%, prowizja 6,00%, miesięczna rata 2048,78 zł, całkowita kwota do spłaty 122 927,05 zł.
  2. PKO Bank Polski — oprocentowanie 8,99%, RRSO 9,37%, prowizja 0,00%, rata 2075,35 zł, całkowita kwota do spłaty 124 521,01 zł.
  3. BNP Paribas — oprocentowanie 5,99%, RRSO 10,93%, prowizja 9,90%, rata 2121,16 zł, całkowita kwota do spłaty 127 449,83 zł.
  4. Santander — oprocentowanie 7,99%, RRSO 11,17%, prowizja 5,99%, rata 2148,59 zł, całkowita kwota do spłaty 128915,27 zł.
  5. Alior Bank — oprocentowanie 7,00%, RRSO 12,14%, prowizja 9,99%, rata 2177,93 zł, całkowita kwota do spłaty 130676,03 zł.

Czy kredyt konsolidacyjny ma jakieś minusy?

Tak jak w przypadku większości pożyczek, tak i kredyt konsolidacyjny ma swoje wady. Bez wątpienia fakt, że konsolidacja zobowiązań finansowych to pomocne rozwiązanie, jest trafny. Tego typu wyjście zdecydowanie pomaga osobom, które zwyczajnie nie radzą sobie ze spłacaniem kilku kredytów jednocześnie. Jednak przy wyborze odpowiedniej oferty warto zwracać uwagę przede wszystkim na wszelkie opłaty, jakie będziemy musieli ponieść przy konsolidacji.

Dla niektórych wadą jest to, że biorąc kredyt konsolidacyjny, automatycznie zostaje wydłużony okres spłaty. Jednak jeśli chcemy płacić obniżoną ratę miesięczną, taki zabieg jest niezbędny. W przeciwnym razie nasza sytuacja finansowa nie ulegnie żadnym zmianom, a konsolidacja nie będzie miała najmniejszego sensu. Warto również wspomnieć, że całościowy koszt takiego zobowiązania zawsze przewyższa ten, który moglibyśmy ponieść płacąc kilka rat jednocześnie.

Przed wyborem banku, który udzieli nam konsolidacji, warto także zwrócić uwagę na możliwość wcześniejszej spłaty. Niektóre instytucje bankowe pobierają bowiem dodatkowe opłaty za szybszą spłatę.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X