ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kredyt gotówkowy przez internet — czy warto?

We współczesnych czasach kredyt gotówkowy możemy zaciągnąć już przez internet. Tego typu forma finansowania jest coraz popularniejsza w Polsce, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Wiąże się nie tylko z większą wygodą wnioskowania, ale także zróżnicowaną ofertą na rynku finansowym, dzięki czemu każdy z nas może wybrać dogodną opcję. Czy warto brać kredyt gotówkowy przez internet?

Kredyt gotówkowy przez internet może zaciągnąć bez wychodzenia z domu. Aby złożyć wniosek o tego typu produkt bankowy, wystarczy skorzystać z komputera lub urządzenia mobilnego typu smartfon czy tablet. Kredyt gotówkowy online niemalże nie różni się tradycyjnego kredytu, który zaciągamy w stacjonarnych oddziałach. Jednak w tym przypadku zyskujemy o wiele dogodniejszą drogę wnioskowania i szybszy czas realizacji całego procesu.

Dla kogo skierowany jest kredyt gotówkowy online?

Kredyt gotówkowy przez internet mogą zaciągnąć wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia finansowego. Niezbędne będzie jednak spełnienie kilku podstawowych warunków, bez których bank nie rozpatrzy pozytywnie naszego wniosku. Jest to opcja dostępna dla osób pełnoletnich, które posiadają obywatelstwo polskie, zamieszkują na terenie kraju, mają ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport), a także posiadają konto w polskim banku. Jednak to nie wszystkie czynniki, które mają wpływ na udzielenie przez bank kredytu.

Kto dostanie kredyt gotówkowy przez internet?

Chcąc starać się o kredyt gotówkowy, niezależnie od tego, czy składamy wniosek w placówce, czy wysyłamy formularz online, musimy zdawać sobie sprawę z jednej kluczowej kwestii. Mianowicie wszystkie instytucje bankowe bardzo poważnie podchodzą do procesu weryfikacyjnego klientów. Jest to niezbędne w celu potwierdzenia możliwości spłacania kredytu bez zbędnych trudności przez potencjalnego kredytobiorcę.

Jak banki oceniają naszą wiarygodność? Przede wszystkim poprzez wgląd do bazy KRD i BIK. Krajowy Rejestr Dłużników, jak można się domyślić, zawiera dane osób, które mają niespłacone zobowiązania. Jeśli nasze nazwisko widnieje w bazie, możemy zapomnieć o pozytywnej decyzji kredytowej ze strony jakiegokolwiek banku. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku Biura Informacji Kredytowej. Banki sprawdzają całą naszą historię, w której zapisane są wszystkie zobowiązania oraz terminy spłaty rat. Jeśli mamy zadłużenia, a miesięczne raty płacone są przez nas z istotnym poślizgiem, nasze szanse na kredyt gotówkowy przez internet maleją.

Zdolność kredytowa — kalkulator

Kluczową kwestią jest także nasza zdolność finansowa. Jeśli chcemy sprawdzić, na jaką kwotę możemy liczyć ze strony banków, wystarczy, że skorzystamy z prostego narzędzia. Kalkulator zdolności kredytowej został stworzony po to, aby ułatwić klientom decyzję o zaciągnięciu kredytu oraz w celu sprawdzenia przez konsumentów, czy na taki kredyt w ogóle mogą liczyć. W kalkulatorze wypełniamy elektroniczny formularz, w którym wpisujemy informacje o wysokości zarobków, zobowiązaniach (jeśli mamy takie zaciągnięte), wysokości opłat związanych z utrzymaniem i liczbie osób w gospodarstwie domowym. Na podstawie tego typu danych system wygeneruje kwotę, o którą możemy starać się w bankach, a także listę najkorzystniejszych ofert kredytowych wraz ze szczegółowymi informacjami odnośnie do: prowizji, miesięcznej raty, RRSO, oprocentowania oraz całkowitej kwoty do zapłaty. Kalkulator zdolności kredytowej zdecydowanie ułatwia wybór kredytu gotówkowego.

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy online?

Kredyt gotówkowy przez internet jest coraz częściej wybieraną opcją nie tylko ze względu na wygodę i komfort, które związane są z brakiem konieczności wychodzenia z domu do placówki. Tego typu rozwiązanie umożliwia również szybsze przeprowadzenie procesu wnioskowania. Większość formalności możemy dopełnić drogą elektroniczną. W internetowym formularzu wpisujemy swoje dane oraz niezbędne informacje, po czym wysyłamy go do wybranego banku. Następnie przechodzimy do potwierdzenia naszej tożsamości poprzez przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę lub udostępnienie danych w aplikacji mobilnej. Taka opcja jest niezwykle szybka i nikomu nie sprawia problemów.

Po otrzymaniu przez bank naszych danych osobowych, pracownicy sprawdzają nasz wniosek i wydają decyzję kredytową. Jeśli jest ona pozytywna, przechodzimy do wyboru formy podpisania umowy. Możemy zrobić to poprzez osobiste odwiedzenie oddziału bankowego lub spotkanie się z agentem w ustalonym miejscu. Klienci bardzo często jako miejsce spotkania wybierają swój dom, który pracownik banku odwiedzi w umówionym terminie wraz z dokumentami do podpisu. Tego typu forma jest niezwykle dogodna z tego powodu, iż możemy skorzystać z obecności specjalisty i przed nawiązaniem umowy dopytać o nurtujące nas kwestie.

Kredyt gotówkowy online — korzyści:

– Prosty wniosek elektroniczny — wystarczy wypełnić kilka pól, w których wpisujemy podstawowe dane.

–  Mała ilość formalności — niekonieczne jest wysyłanie skanów dowodu osobistego oraz przesyłanie drogą elektroniczną dokumentów świadczących o dochodach.

– Sprawny proces weryfikacji — dane możemy potwierdzić w kilka sekund.

– Wygoda bez wychodzenia z domu — nie trzeba odwiedzać oddziału bankowego.

– Często atrakcyjniejsze oferty — banki wprowadzają liczne promocje dla klientów korzystających z ofert kredytów online.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X