ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jakie słuchawki douszne kupić?

O ile duże słuchawki typu headset, stosowane m.in. przez graczy, kompozytorów czy osoby zajmujące się obróbką dźwięku, doskonale sprawdzają się podczas pracy czy zabawy w trybie stacjonarnym, tak w przypadku codziennych spacerów dobrym rozwiązaniem będą słuchawki douszne. Ich lekkość zapewnia mobilność w każdych warunkach, a wbudowany mikrofon pozwala na rozmowę przez telefon w trakcie jazdy samochodem, biegania czy innej formy aktywności. Dobrze dobrane słuchawki douszne pozwolą nie rozstawać się z muzyką czy ulubionymi podcastami, jednak jak znaleźć ten właściwy model? Sprawdź, na co warto zwracać uwagę podczas zakupu słuchawek dousznych.

Słuchawki douszne do biegania i treningu – czym powinny się wyróżniać?

Przy okazji aktywności fizycznej wiele osób lubi urozmaicić sobie ćwiczenia czy codzienny jogging swoją ulubiona playlistą lub kolejnym odciekiem podcastu. Podczas przebywania na zewnątrz, dźwięk wydobywający się z telefonu, może zostać zakłócony przez hałas przejeżdżających samochodów, a do tego muzyka może przeszkadzać innym osobom, dlatego w takich sytuacjach warto zaopatrzyć się w słuchawki. Choć w sklepach stacjonarnych i internetowych znaleźć można wiele modeli, to ciężko znaleźć jeden konkretny zestaw, który spełni wszystkie pokładane w nim zadania.

O tym, jakie słuchawki douszne kupić, decyduje zazwyczaj kilka czynników, a jednym z nich jest przeznaczenie. W przypadku częstych treningów fizycznych czy prowadzenia aktywnego trybu życia, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się bezprzewodowe słuchawki douszne. Dzięki temu, że w takich modelach, do komunikacji ze smartfonem wykorzystywany jest moduł Bluetooth, użytkownik nie musi przejmować się kablami i w pełni skupić się na aktualnie wykonywanym zajęciu, ciesząc się jednocześnie muzyką. Chcąc kupić takie słuchawki, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane – wykonane z odpornego na uszkodzenia mechaniczne plastiku Apple AirPoods Pro mają klasę szczelności IPX4. Dzięki temu mogą działać w nawet w trudnych warunkach środowiskowych i nie straszne im pył, błoto czy wilgoć.

Ta ostatnia kwestia jest wyjątkowa istotna, ponieważ sprawia to, że słuchawki te są odporna na pot. Słuchawki te, podobnie jak Samsung Galaxy Buds+ SM-R175NZK (czarny), zostały wykonane w technologii True Wireless. Oznacza to, że nie mają żadnych przewodów, a moduły umieszcza się bezpośrednio w uszach.

Słuchawki douszne do codziennego użytkowania – jak wybrać właściwy model?

Przeglądając kolejne oferty bezprzewodowych słuchawek dousznych należy zwrócić uwagę na to, jak długo będzie można z nich korzystać bez konieczności ładowania. Przykładowo JBL T110BT (biały) ma baterię, której działanie szacowane jest na 20 godzin, a czas ładowania za pomocą kabla ze złączem micro USB wynosić ma jedynie półtorej godziny.

Ważna jest również jakość dźwięku – choć wiele osób obawia się, że łączność bezprzewodowa negatywnie wpływa na wydobywającą się ze słuchawek muzykę, to topowe marki pokazały już, że nawet w budżetowych modelach cieszyć się można głębokimi brzmieniami i wyraźnymi basami. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na przetwornik, który wpływa na pasmo przenoszenia. Dobrze jest też dobranie słuchawek, które będą ściśle przylegały do kanalików usznych, pozwalając tym samym odciąć się od odgłosów otoczenia.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: