ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jakie powinno być konto dla seniora?

Osoby starsze coraz częściej są z technologią za pan brat… Z powodzeniem rezerwują bilety online, robią zakupy przez internet czy opłacają domowe rachunki, korzystając z serwisów bankowości elektronicznej. Nic więc dziwnego, że na przestrzeni lat koncepcja konta dla seniora zmieniła swój charakter. Same instytucje finansowe też odchodzą od takiego nazewnictwa, co jednak nie oznacza, że nie oferują udogodnień osobom starszym. Jakie cechy powinien mieć taki rachunek bankowy? Czym wyróżnia się współczesne konto dla seniora?

1. Konto dla seniora – zmiana myślenia

2. Jak znaleźć darmowe konto dla seniora?

3. Jak dobrać konto bankowe dla osoby starszej?

Jeżeli interesuje cię najlepsze konto dla seniora, ranking kont do dobry sposób na jego weryfikację. Przykładowe zestawienie znajdziesz na cleverprofit.pl/ranking-kont-dla-seniora/.

Konto dla seniora – zmiana myślenia

Gdy jeszcze kilka lat temu eksperci analizowali bankowe udogodnienia dla seniorów, zwracali uwagę na takie aspekty jak łatwość zlecenia przelewów w placówce banku czy możliwość bezpośredniej wypłaty gotówki w oddziale. Dzisiaj obsługa serwisów internetowych i bankomatów nie stanowi już problemu nawet dla osób starszych. Pod uwagę brane są zatem inne czynniki, między innymi wysokość opłat.

Jak znaleźć darmowe konto dla seniora

Jednym z podstawowych celów poszukiwań jest rachunku dla seniora jest darmowe konto bankowe. Na jakie zapisy w taryfie opłat trzeba uważać w szczególności?

  • Opłaty za otwarcie i prowadzenie konta

Obecnie standardem jest już darmowe otwarcie konta osobistego, jednak później może pojawić się miesięczna opłata za prowadzenie konta. Nie są to duże sumy – przeważnie zamykają się w kilku złotych i można ich uniknąć pod warunkiem regularnego wpływu w określonej kwocie i/lub dokonania odpowiedniej liczby transakcji kartą. Sprawdź ten parametr, dopasowując konto dla seniora, i zastanów się, czy możliwe jest spełnienie głównego wymogu.

  • Opłaty za przelew

Przelewy realizowane przez użytkownika samodzielnie za pośrednictwem bankowości internetowej są z reguły bezpłatne. Ewentualne dopłaty dotyczą szybkich przelewów lub transakcji zlecanych w placówce banku.

  • Opłata za kartę płatniczą

Najczęściej banki pobierają za kartę opłatę miesięczną, która może zostać zniesiona, jeśli klient wykona określoną liczbę transakcji lub przekroczy wskazany próg kwotowy. Warto rozważyć, jak często senior korzysta z karty płatniczej.

  • Opłata za korzystanie z bankomatu

W każdym banku możesz liczyć na bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów należących do danej sieci. W przypadku pozostałych maszyn najczęściej pobierana jest prowizja. Można spotkać także konta z darmowymi wypłatami w całej Polsce.

Jak dobrać konto osobiste dla osoby starszej?

Jak widać, wybierając rachunek dla seniora, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę tryb życia. Najważniejsze kwestie odnoszą się do tego, czy wypłata gotówki w bankomacie i płatności kartą nie będą sprawiały osobie starszej problemu, czy samodzielnie zleci ona przelew w internecie, czy raczej będzie konieczna wizyta w oddziale banku. Zweryfikuj także dostępność bankomatów i opłaty za korzystanie z nich: warto zadbać, aby senior nie musiał przemierzać długich dystansów, chcąc wypłacić pieniądze z konta.

Jeśli senior jest tradycjonalistą, sprawdź, jak daleko ma do oddziału. Taka dostępność przyda się nie tylko, jeśli trzeba będzie zlecić przelew czy wypłacić środki, ale również wtedy, gdy pojawią się jakiekolwiek niejasności dotyczące rachunku lub innych usług.


Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00