ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak wybrać dobrą maszynkę do mięsa? Trzy rzeczy, o których nie możesz zapomnieć

Maszynka do mięsa jest urządzeniem, którego wybór może przysporzyć pewnych trudności. Nadmiar znajdujących się w sklepach modeli sprawia, że nie zawsze wiemy, które parametry mają w ich przypadku szczególne znaczenie.

Czy lepiej postawić na model budżetowy? A może korzystniej zdecydować się na jego droższą alternatywę? Jaką mocą i funkcjonalnościami powinna wyróżniać się wytrzymała maszynka do mięsa? Dowiedz się w dzisiejszym poradniku, w którym podpowiadamy, o czym musisz pamiętać przy zakupie maszynki do mięsa.

Po czym możesz poznać dobrą maszynkę do mielenia mięsa?

Tym, co decyduje o jakości maszynki do mielenia mięsa, są: moc, wydajność oraz liczba dodatkowych nakładek i przystawek do krojenia.

Jeśli chodzi o moc, która decyduje, jak szybko i skutecznie Twoja maszynka obrobi poszczególne partie mięsa, warto postawić na model o mocy wynoszącej przynajmniej 450 watów. Będziesz mieć wtedy pewność, że Twoje poradzi sobie ona z kośćmi czy chrząstkami. Niektóre maszynki mięsa mogą odznaczać się mocą nawet 2000 W. Będą one odpowiednim wyborem dla małej gastronomii lub osób, które regularnie przyrządzają dania oparte na mięsie mielonym. Przykładem takiego urządzenia jest MG 700 marki Kenwood. Zajrzyj na Neo24 i zapoznaj się z pełną specyfikacją tej maszynki do mięsa.

Nie bez znaczenia jest również wydajność maszynki. Określa ona, jak wiele mięsa dana maszynka zmieli w trakcie 60 sekund. Dobrze, jeśli wartość ta będzie przekraczać 2 kilogramy/min, chociaż w przypadku osób, które będą sięgały po nią stosunkowo rzadko, nie jest to koniecznością.

Ostatnią rzeczą, o jakiej warto pamiętać, rozglądając się za odpowiednią maszynką do mielenia, jest liczba nakładek i przystawek, jakie można znaleźć razem z nią w zestawie. Im będzie ich więcej, tym lepiej, ponieważ to właśnie one decydują o wielofunkcyjności sprzętu. Wśród najczęściej spotykanych końcówek możesz spotkać między innymi:

– nakładki do mielenia mięsa na burgery i wędliny,

– nasadę do kebbe, czyli pysznych nadziewanych kiełbasek, którymi zajadają się mieszkańcy Bliskiego Wschodu,

– nasadkę do wiórków oraz do krojenia warzyw na plastry,

– końcówkę do ucierania ziemniaków na placki,

– przystawkę do krojenia warzyw i owoców w kosteczkę,

– wąską końcówkę do pasztetów.

Wiele z tych funkcji znajdziesz w modeli marki Zelmer, ZMM4098W. Dowiedz się więcej o tej maszynce do mięsa na Neo24.

Ile kosztują maszynki do mięsa? Podsumowanie

Ile powinna kosztować porządna maszynka do mięsa? Odpowiedź może Cię zaskoczyć. Koszt tego typu urządzeń nie jest wygórowany. Solidne urządzenie z logo znanego producenta bez problemu możesz dostać już za nieco ponad 250 zł. Taka maszynka z powodzeniem będzie Ci służyć przez wiele najbliższych lat – nie tylko podczas rodzinnych uroczystości, ale też na co dzień. Zelmer, Kenwood, Sencor, Bosch czy Tefal – to tylko kilka marek, po których produkty możesz sięgać w ciemno.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź pełną ofertę maszynek do mięsa na Neo24 i porównaj ze sobą poszczególne modele.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: