ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodatki męskie Lavard na sezon wiosna-lato 2021

Moda męska cieszy się znaczącym wzrostem zainteresowania przez panów. Coraz więcej mężczyzn codzienne zestawy komponuje z dbałością o detale. Dzieje się tak dzięki upowszechnianiu się rozmaitych krojów, tkanin oraz dodatków.

Moda męska cieszy się znaczącym wzrostem zainteresowania przez panów. Coraz więcej mężczyzn codzienne zestawy komponuje z dbałością o detale. Dzieje się tak dzięki upowszechnianiu się rozmaitych krojów, tkanin oraz dodatków. Duże znaczenie ma wykreowanie stylu smart casual, który promuje elegancję w codziennych sytuacjach. Panowie śmielej sięgają po niepopularne kiedyś elementy ubioru oraz łączą tkaniny i kolory. Dużą rolę odegrało upowszechnianie się wpisów o modzie męskiej, które są kopalnią pomysłów. Nie bez znaczenia są dodatki. To one decydują o tym jak finalnie prezentuje się stylizacja. Najważniejsze z nich to poszetka oraz szelki i pasek. Przyjrzyjmy się jakie dodatki będą królować tej wiosny.
Dodatkiem, bez którego wielu panów nie wyobraża swojego ubioru wizytowego jest krawat. Wiele lat temu był żołnierską, wiązaną chustą. Szybko opanował modę męską. Jego współczesna wersja występuje w kilku odsłonach. Nie bez znaczenia jest także materiał oraz jego wzór. Wyróżniamy kilka szerokości krawatów, które są mierzone w najszerszym punkcie. Istnieją krawaty lniane oraz te z dzianiny tzw. „knity”. Charakteru nadają im sposoby wiązania, wśród których wymienić należy 3 podstawowe. Mowa o węźle typu Windsor, four in hand oraz węźle św. Alberta. Tym powszechnie obserwowanym u polityków oraz celebrytów jest węzeł typu Windsor. Niemniej ciekawy jest typ „prosty”, który układa się w rozpoznawalną łezkę poniżej węzła. Wielu Panów zamiennie z krawatem używa muszek, które przywodzą na myśl najbardziej eleganckie stylizacje. Jest ona obowiązkowym elementem stylu white tie oraz black tie. Aktualnie jest noszona nie tylko z frakiem czy smokingiem, ale także z garniturem oraz w zestawach koordynowanych. Muszka opanowała ubiór formalny, a także zestawy smart casualowe z kamizelką i jeansami. Można śmiało stwierdzić, że muszka przeżywa swój renesans. Dzieli się na modele eleganckie, ręcznie wiązane oraz te mniej formalne, np. w oryginalny wzór. Obecnie łamie stereotypy swojego wizytowego przeznaczenia. Świetnie wygląda z jeansami oraz kraciastą marynarką.
Poniżej krawata lub muchy znajduje się poszetka. Warto odpowiedzieć sobie czym właściwie jest poszetka? To mała, kwadratowa chusteczka noszona w brustaszy. Jej główną rolą jest funkcja ozdobna. Często błędnie wkładany jest do niej kwiat, który prawidłowo powinien się znajdować się w butonierce. Z kolei poszetka to nic innego jak kwadratowa, materiałowa chusteczka. Poszetka w wyrazisty deseń oraz żywe kolory nadaje się do noszenia w dzień. Podczas najbardziej eleganckich okazji dopuszcza się wyłącznie białą poszetkę. W ubiorze eleganckiego mężczyzny istnieje zasada, że poszetka powinna być spójna z krawatem, ale należy unikać identycznego wzoru. To ważne, aby nie dominować swojego ubioru przesadzonymi dodatkami.
Kolejnymi detalami ubioru męskiego, które nadają sylwetce proporcji są pasek oraz szelki. Elementy o analogicznym przeznaczeniu, ale zdecydowanie różnej popularności. W większości męskich szaf króluje pasek. Ma on za zadanie podtrzymać spodnie w odpowiednim miejscu. Jest to przykład męskiej „biżuterii”, która dyskretnie wyeksponowana może nadać stylizacji szyku oraz luksusowego sznytu. Mniej popularne są szelki. Można śmiało stwierdzić, że ich kariera od nowa nabiera tempa. Ich zastosowanie wiąże się przede wszystkim z innymi krojami spodni, które nie posiadały szlufek. Wyróżnia się szelki tworzące na plecach literę Y, a także te wykonane ze skóry. Zdecydowanie najczęściej występują w duecie z muszką. To zyskujący popularność trend, który może odmienić wizerunek eleganckiego mężczyzny. Warto korzystać z nich zwłaszcza latem w połączeniu z lnianą koszulą oraz kraciastymi chinosami.
Równie ciekawym trendem są zabawne skarpetki. Panowie w każdym wieku decydują się na urozmaicenie swojego ubioru w barwne akcenty. Wybór jest ogromny, zaczynając od zabawnych printów lub kontrastowych wzorów geometrycznych. Upowszechniające się krótsze nogawki świetnie łączą się z kolorowymi skarpetkami. W tym wydaniu mogą być niebanalnym detalem w ubiorze casualowym. Dzięki nim każda stylizacja nabiera osobistego charakteru i pozwala wyrażać siebie.
Lavard od dawna pozostaje ambasadorem klasycznej mody męskiej. To firma ciesząca się uznaniem klientów oraz ich satysfakcją. Marka Lavard stawia na kompleksowy ubiór mężczyzny, dlatego poza flagowymi okryciami wierzchnimi oraz garniturami w proponowanej ofercie znaleźć można także różne akcesoria, które wyróżniają się wysoką jakością. Stylowe dodatki mogą wzbogacać ubiory, którym nadadzą zupełnie innego wyglądu. Są również ciekawą propozycją na prezent. Szafa modnego mężczyzny bez wątpienia nie może się obyć bez klasycznego, skórzanego paska, wyrazistej i kolorowej poszetki czy zabawnych skarpet.

https://www.lavard.pl/produkty/moda-meska,2,2141

Zobacz więcej
Back to top button
X