Home / Sport / Żużel / Za nami druga kolejka Elitserien; 16 punktów “Herbiego”
(fot. Mateusz Kucza)

Za nami druga kolejka Elitserien; 16 punktów “Herbiego”

Dacarna Malilla zwyciężyła Vastervik 36:30. 3 punkty z bonusem, ale tylko w dwóch startach to zdobycz Fredrika Lindgrena dla zwycięskiego zespołu. W innym spotkaniu Indianerna Kumla z Piotrem Protasiewiczem i Nielsem Kristianem Iversenem w składzie okazała się lepsza od Lejonen Gislaved wygrywając 57:39. Kapitan Falubazu zapisał na swoim koncie 10 punktów, zaś popularny „PUK” 9 z trzema bonusami.
 
Vargarna Norrkoeping 42:
1. Adrian Miedziński – 16+1 (3,3,1*,3,3,3)
2. Scott Nicholls – 5 (1,3,d,0,1)
3. Krzysztof Kasprzak – 3 (w,0,2,1)
4. Tai Woffinden – 4+1 (1,1,1*,1)
5. Adam Shields – 3 (u,2,0,1)
6. Kim Nilsson – 4 (1,1,-,2)
7. Michael Jepsen Jensen – 7+1 (3,1,1,1*,1)
8. André Hertzberg – 0 (0)
 
Piraterna Motala 54:
1. Greg Hancock – 16 (2,3,3,3,3,2)
2. Maciej Janowski – 9+3 (0,2*,0,2*,2*,3)
3. Jonas Davidsson – 10+3 (2*,2,1*,3,0,2*)
4. Antonio Lindbäck z/z
5. Rafał Dobrucki – 10 (3,2,3,0,2,0)
6. Robert Kościecha – 5 (0,0,2,3)
7. Linus Sundström – 4+1 (2,2*,0,0)
8. Tomas Bäck
 
Bieg po biegu:
1. Miedziński, Hancock, Nicholls, Janowski 4:2
2. Jensen, Sundström, Nilsson, Kościecha 4:2 (8:4)
3. Hancock, Davidsson, Woffinden, Kasprzak (w/2 min) 1:5 (9:9)
4. Dobrucki, Sundström, Nilsson, Shields (u) 1:5 (10:14)
5. Nicholls, Davidsson, Jensen, Kościecha 4:2 (14:16)
6. Hancock, Janowski, Woffinden, Kasprzak 1:5 (15:21)
7. Miedziński, Dobrucki, Davidsson, Nicholls (d) 3:3 (18:24)
8. Dobrucki, Kasprzak, Woffinden, Sundström 3:3 (21:27)
9. Hancock, Sheilds, Miedziński, Janowski 3:3 (24:30)
10. Miedziński, Kościecha, Jensen, Dobrucki 4:2 (28:32)
11. Kościecha, Nilsson, Jensen, Sundström 3:3 (31:35)
12. Davidsson, Janowski, Woffinden, Shields 1:5 (32:40)
13. Hancock, Janowski, Kasprzak, Nicholls 1:5 (33:45)
14. Miedziński, Dobrucki, Shields, Davidsson 4:2 (37:47)
15. Janowski, Davidsson, Jensen, Hertzberg 1:5 (38:52)
16. Miedziński, Hancock, Nicholls, Dobrucki 4:2 (42:54)
 
—————————————————————————————–
 
Västervik 30:
1. Joonas Kylmäkorpi – 2 (0,1,1)
2. Tomasz Jędrzejak – 5+1 (3,2*,0)
3. Chris Harris – 6+1 (2,2,2*)
4. Peter Ljung – 3 (0,w,3)
5. Tomasz Gollob – 2 (2,u)
6. Nicolai Klindt – 11+1 (3,1*,3,1,3)
7. Robin Bergkvist – 1 (1,-,0,0)
8. Robin Messing
 
Dackarna Målilla 36:
1. Hans Andersen – 7+1 (2,3,2*)
2. Andreas Jonsson – 5+1 (1*,1,3)
3. Fredrik Lindgren – 3+1 (1,2*)
4. Peter Karlsson – 7 (3,1,3)
5. Rune Holta – 7 (3,1,3)
6. Ludvig Lindgren – 3+2 (d,0,2*,1*)
7. Ricky Kling – 4 (2,0,0,2)
8. Joel Larsson
 
Bieg po biegu:
1. Jędrzejak, Andersen, Jonsson, Kylmäkorpi 3:3
2. Klindt, Kling, Bergkvist, L.Lindgren (d) 4:2 (7:5)
3. Karlsson, Harris, F.Lindgren, Ljung 2:4 (9:9)
4. Holta, Gollob, Klindt, Kling 3:3 (12:12)
5. Klindt, Jędrzejak, Karlsson, L.Lindgren 5:1 (17:13)
6. Andersen, Harris, Jonsson, Ljung (w) 2:4 (19:17)
7. Karlsson, F.Lindgren, Kylmäkorpi, Jędrzejak 1:5 (20:22)
8. Ljung, Harris, Holta, Kling 5:1 (25:23)
9. Jonsson, Andersen, Klindt, Gollob (u) 1:5 (26:28)
10. Holta, L.Lindgren, Kylmäkorpi, Bergkvist 1:5 (27:33)
11. Klindt, Kling, Lindgren, Bergkvist 3:3 (30:36)
 
—————————————————————————————–
 
Lejonen 39:
1. Nicki Pedersen – 14 (1,2,3,3,2,3)
2. David Ruud – 0 (0,0,-,-,0)
3. Davey Watt – 1 (1,w,0,0)
4. Mikael Max – 7 (0,3,1,1,0,2)
5. Chris Holder – 13+1 (3,2*,3,2,3,0)
6. Artur Mroczka – 2 (t,1,0,1)
7. Dennis Andersson – 2 (1,1,-,0)
8. Christian Ago – 0 (0)
 
Indianerna 57:
1. Niels Kristian Iversen – 9+3 (3,2*,2,1*,1*)
2. Bjarne Pedersen – 9+1 (2*,2,3,1,1)
3. Grzegorz Walasek – 7+1 (2*,1,1,3)
4. Magnus Zetterstroem – 11 (3,3,0,3,2)
5. Piotr Protasiewicz – 10 (2,2,1,2,3)
6. Simon Gustafsson – 6 (3,0,0,3)
7. Renat Gafurov – 5+3 (2*,0,1*,2*)
8. Niklas Eriksson – NS
 
Bieg po biegu:
1. Iversen, B. Pedersen, N. Pedersen, Ruud 5:1
2. Gustafsson, Gafurov, Andersson, Ago, Mroczka (t) 5:1 (10:2)
3. Zetterstroem, Walasek, Watt, Max 5:1 (15:3)
4. Holder, Protasiewicz, Andersson, Gustafsson 2:4 (17:7)
5. Max, B. Pedersen, Mroczka, Gafurov 2:4 (19:11)
6. Zetterstroem, N. Pedersen, Walasek, Ruud 4:2 (23:13)
7. B. Pedersen, Iversen, Max, Watt (w/2 min.) 5:1 (28:14)
8. N. Pedersen, Holder, Walasek, Zetterstroem 1:5 (29:19)
9. N. Pedersen, Protasiewicz, Max, Gustafsson 2:4 (31:23)
10. Holder, Iversen, Gafurov, Mroczka 3:3 (34:26)
11. Gustafsson, Gafurov, Mroczka, Andersson 5:1 (39:27)
12. Zetterstroem, Holder, Protasiewicz, Watt 4:2 (43:29)
13. Walasek, N. Pedersen, B. Pedersen, Max 4:2 (47:31)
14. Holder, Protasiewicz, Iversen, Watt 3:3 (50:34)
15. Protasiewicz, Max, B. Pedersen, Ruud 4:2 (54:36)
16. N. Pedersen, Zetterstroem, Iversen, Holder 3:3 (57:39)
 
wyniki: sportowefakty.pl
 

Autor: Jakub Lesiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informcji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close