Home / Sport / Żużel / “PUK”, “PePe”, “Herbie” i “Freddie” startowali w Szwecji
fot. Mateusz Kucza
(fot. Mateusz Kucza)

“PUK”, “PePe”, “Herbie” i “Freddie” startowali w Szwecji

W podobnych rozmiarach Piraterna Motala zwyciężyła Vargarnę Norczeping. 10 „oczek” dla drużyny popularnych „Piratów” wywalczył Amerykanin Greg Hancok. Jednak największą zdobyczą punktową spośród jeździców Falubazu popisał się Fredrik Lindgren. “Freddie” zdobył 12 punktów wraz z dwoma bonusami, zaś jego Dackarna Molilla rozprawiał się z Vastervik w stosunku 59:37.
 
Indianerna Kumla 36:
1. Bjarne Pedersen – 3+1 (1,1,0,1*,0)
2. Niels Kristian Iversen – 10 (0,3,3,2,2,0)
3. Grzegorz Walasek – 8+2 (1,1*,1*,2,0,3)
4. Magnus Zetterstroem – 3 (0,1,2,0,-)
5. Piotr Protasiewicz – 8 (3,0,1,2,2)
6. Simon Gustafsson – 2+1 (1*,0,-,1)
7. Renat Gafurov – 2 (2,0,-,0)
8. Niklas Andersson – NS
 
Lejonen Gislaved 60:
1.Nicki Pedersen – 12+1 (3,3,2*,3,1)
2. Mikael Max – 9+2 (2*,3,0,3,1*)
3. David Ruud – 4+1 (3,0,1*,0)
4. Chris Holder – 12+1 (2*,2,2,3,3)
5. Leigh Adams – 7+1 (1*,3,0,1,2)
6. Dennis Andersson – 9 (3,2,1,3)
7. Artur Mroczka – 7+2 (0,2*,3,2*)
8. Christian Ago – NS
 
Bieg po biegu:
1. N. Pedersen, Max, B. Pedersen, Iversen 5:1
2. D. Andersson, Gafurov, Gustafsson, Mroczka 3:3 (8:4)
3. Ruud, Holder, Walasek, Zetterstroem 5:1 (13:5)
4. Protasiewicz, D. Andersson, Adams, Gafurov 3:3 (16:8)
5. Max, Mroczka, Zetterstroem, Gustafsson 5:1 (21:9)
6. Iversen, Holder, B. Pedersen, Ruud 2:4 (23:13)
7. N. Pedersen, Zetterstroem, Walasek, Max 3:3 (26:16)
8. Iversen, Holder, Ruud, Protasiewicz 3:3 (29:19)
9. Adams, Iversen, D. Andersson, B. Pedersen 4:2 (33:21)
10. Mroczka, N. Pedersen, Protasiewicz, Zetterstroem 5:1 (38:22)
11. D. Andersson, Mroczka, Gustafsson, Gafurov 5:1 (43:23)
12. Holder, Iversen, Walasek, Adams 3:3 (46:26)
13. Max, Walasek, B. Pedersen, Ruud 3:3 (49:29)
14. N. Pedersen, Protasiewicz, Adams, Walasek 4:2 (53:31)
15. Walasek, Adams, Max, B. Pedersen 3:3 (56:34)
16. Holder, Protasiewicz, N. Pedersen, Iversen 4:2 (60:36)
 
———————————————————————————————
 
Piraterna Motala 60:
1. Greg Hancock – 10 (2,1,3,1,3)
2. Maciej Janowski – 7+1 (1*,3,3,0)
3. Jonas Davidsson – 13 (3,3,3,3,1)
4. Damian Baliński – 1 (0,1,0,0)
5. Antonio Lindbaeck – 15 (3,3,3,3,3)
6. Linus Sundstroem – 6+2 (1,1,2*,1*,1)
7. Robert Kościecha – 8+1 (3,1,2*,2)
8. Tomas Back – NS
 
Vargarna Norrkoeping 36:
1. Adrian Miedziński – 11 (3,2,w,2,2,2)
2. Tai Woffinden – 1 (0,0,1,-)
3. Krzysztof Kasprzak – 8+2 (1*,2,2,1*,2,0)
4. Adam Skórnicki – 2 (2,0,0,-)
5. Scott Nicholls – 6+2 (2,1*,w,1*,0,2)
6. Michael Jepsen Jensen – 8 (2,2,1,3,0)
7. Kim Nilsson – 0 (0,0,-,0)
8. Andre Hertzberg – NS
 
Bieg po biegu:
1. Miedziński, Hancock, Janowski, Woffinden 3:3
2. Kościecha, Jensen, Sundstroem, Nilsson 4:2 (7:5)
3. Davidsson, Skórnicki, Kasprzak, Baliński 3:3 (10:8)
4. Lindbaeck, Nicholls, Sundstroem, Nilsson 4:2 (14:10)
5. Janowski, Jensen, Kościecha, Skórnicki 4:2 (18:12)
6. Davidsson, Miedziński, Baliński, Woffinden 4:2 (22:14)
7. Janowski, Kasprzak, Hancock, Skórnicki 4:2 (26:16)
8. Davidsson, Kasprzak, Nicholls, Baliński 3:3 (29:19)
9. Lindbaeck, Sundstroem, Woffinden, Miedziński (w) 5:1 (34:20)
10. Hancock, Kościecha, Jensen, Nicholls (w/u) 5:1 (39:21)
11. Jensen, Kościecha, Sundstroem, Nilsson 3:3 (42:24)
12. Lindbaeck, Miedziński, Kasprzak, Baliński 3:3 (45:27)
13. Davidsson, Miedziński, Nicholls, Janowski 3:3 (48:30)
14. Lindbaeck, Kasprzak, Hancock, Nicholls 4:2 (52:32)
15. Hancock, Nicholls, Sundstroem, Jensen 4:2 (56:34)
16. Lindbaeck, Miedziński, Davidsson, Kasprzak 4:2 (60:36)
 
———————————————————————————————
 
Vastervik 37:
1. Jonas Kylmaekorpi – 2+1 (2*,d,0,0)
2. Tomasz Jędrzejak – 8 (3,2,2,1,0,0)
3. Chris Harris – 7 (2,1,2,0,2)
4. Tomasz Chrzanowski – 1 (0,1,0,-)
5. Tomasz Gollob – 11+1 (2*,1,3,3,1,1)
6. Robin Bergqvist – 1 (1,0,-,-)
7. Peter Ljung – 7+1 (3,1*,0,3,0)
8. Robin Messing – 0 (0)
 
Dackarna 59:
1. Hans Andersen – 10+1 (d,2*,2,3,3)
2. Andreas Jonsson – 9+1 (1,3,3,1*,1)
3. Fredrik Lindgren – 12+2 (3,3,2*,2,2*)
4. Peter Karlsson – 0 (u/-,-,-,-)
5. Rune Holta – 14+1 (3,3,3,2*,3)
6. Ricky Kling – 9 (2,0,1,3,1,2)
7. Ludvig Lindgren – 5+2 (0,1,2*,0,1*,1)
8. Tim Gudmundsson – NS
 
Bieg po biegu:
1. Jędrzejak, Kylmaekorpi, Jonsson, Andersen (d) 1:5
2. Ljung, Kling, Bergqvist, L. Lindgren 2:4 (3:9)
3. F. Lindgren, Harris, L. Lindgren, Chrzanowski, P. Karlsson (u/-) 4:2 (7:11)
4. Holta, Gollob, Ljung, Kling 3:3 (10:14)
5. Jonsson, L. Lindgren, Chrzanowski, Bergqvist 5:1 (15:15)
6. F. Lindgren, Jędrzejak, Kling, Kylmaekorpi (d4) 4:2 (19:17)
7. Jonsson, Andersen, Harris, Chrzanowski 5:1 (24:18)
8. Kling, F. Lindgren, Gollob, Ljung 5:1 (29:19)
9. Holta, Jędrzejak, Kling, Kylmaekorpi 4:2 (33:21)
10. Gollob, Andersen, Jędrzejak, L. Lindgren 2:4 (35:25)
11. Ljung, Kling, L. Lindgren, Messing 3:3 (38:28)
12. Holta, Harris, L. Lindgrem, Jędrzejak 4:2 (42:30)
13. Gollob, F. Lindgren, Jonsson, Kylmaekorpi 3:3 (45:33)
14. Andersen, Holta, Gollob, Harris 5:1 (50:34)
15. Andersen, Harris, Jonsson, Ljung 4:2 (54:36)
16. Holta, F. Lindgren, Gollob, Jędrzejak 5:1(59:37)
 
wyniki: www.sportowefakty.pl

Autor: Jakub Lesiński

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informcji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close