Home / Sport / Żużel / Protasiewicz i Zengota awansowali do finału ZK
fot.
(fot. )

Protasiewicz i Zengota awansowali do finału ZK

Do finału awansował także inny zawodnik Falubazu, Grzegorz Zengota. Popularny „Zengi” wywalczył łącznie 9 „oczek”, co dało mu ósmą pozycję w gdańskich zawodach. Z kolei w Rawiczu dominowali leszczynianie, Jarosław Hampel i Damian Baliński. W tegorocznym finale Złotego Kasku nie zobaczymy Rafała Dobruckiego, który na torze miejscowego Kolejarza zajął dziesiąte miejsce gromadząc siedem punktów i Patryka Dudka. „Duzers” zdobył wczoraj jedynie 2 „oczka”.
 
 
 
 
 
 
Klasyfikacja końcowa zawodów w Gdańsku:
1. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra) – 14 (2,3,3,3,3)
2. Daniel Jeleniewski (Betard WTS Wrocław) – 11 (2,2,3,2,2)
3. Dawid Stachyra (Lotos Wybrzeże Gdańsk) – 10 (2,3,0,3,2)
4. Tomasz Jędrzejak (Tauron Azoty Tarnów) – 10 (3,2,2,1,2)
5. Janusz Kołodziej (Unia Leszno) – 9 (3,0,3,2,1)
6. Adrian Miedziński (Unibax Toruń) – 9 (3,3,w,2,1)
7. Piotr Świderski (Betard WTS Wrocław) – 9 (1,3,2,3,w)
8. Grzegorz Zengota (Falubaz Zielona Góra) – 9 (1,1,1,3,3)
——————————————————-
9. Krzysztof Buczkowski (GTŻ Grudziądz) – 7 (0,1,1,2,3) +3 – rezerwowy w finale
10. Grzegorz Walasek (Polonia Bydgoszcz) – 7 (2,2,2,1,0) +2
11. Sławomir Drabik (Włókniarz Częstochowa) – 6 (0,2,3,0,1)
12. Mateusz Szczepaniak (PSŻ Lechma Poznań) – 6 (0,1,2,u,3)
13. Norbert Kościuch (PSŻ Lechma Poznań) – 4 (1,0,0,1,2)
14. Maciej Kuciapa (Marma Hadykówka Rzeszów) – 3 (1,1,0,1,0)
15. Stanisław Burza (Orzeł Łódź) – 2 (t,0,1,0,1) 2
16. Tomasz Rempała (KMŻ Lublin) – 1 (0,d,1,0,d)
 R1. Tomasz Chrzanowski (GTŻ Grudziądz) – 3 (3)
R2. Damian Sperz (Lotos Wybrzeże Gdańsk) – NS
 
Bieg po biegu:
 1. (63,65) Kołodziej, Stachyra, Kuciapa, Drabik
2. (64,22) Jędrzejak, Walasek, Kościuch, Buczkowski
3. (63,87) Chrzanowski (Burza t), Protasiewicz, Zengota, Rempała
4. (63,67) Miedziński, Jeleniewski, Świderski, Szczepaniak
5. (64,97) Stachyra, Jeleniewski, Zengota, Kościuch
6. (64,28) Miedziński, Drabik, Buczkowski, Burza
7. (64,78) Protasiewicz, Jędrzejak, Szczepaniak, Kołodziej
8. (65,12) Świderski, Walasek, Kuciapa, Rempała (d4)
9. (64,94) Protasiewicz, Świderski, Buczkowski, Stachyra
10. (64,83) Drabik, Szczepaniak, Rempała, Kościuch
11. (65,00) Kołodziej, Walasek, Zengota, Miedziński (u/w)
12. (65,41) Jeleniewski, Jędrzejak, Burza, Kuciapa
13. (65,91) Stachyra, Miedziński, Jędrzejak, Rempała
14. (64,97) Protasiewicz, Jeleniewski, Walasek, Drabik
15. (65,31) Świderski, Kołodziej, Kościuch, Burza
16. (65,12) Zengota, Buczkowski, Kuciapa, Szczepaniak (u3)
17. (65,82) Szczepaniak, Stachyra, Burza, Walasek
18. (65,75) Zengota, Jędrzejak, Drabik, Świderski (u/w)
19. (64,91) Buczkowski, Jeleniewski, Kołodziej, Rempała (d4)
20. (65,50) Protasiewicz, Kościuch, Miedziński, Kuciapa
 
Bieg dodatkowy o miejsce rezerwowego w finale:
21. (65,10) Buczkowski, Walasek
 
Klasyfikacja końcowa zawodów w Rawiczu:
1. Jarosław Hampel (Unia Leszno) – (3,3,3,3,1) 13
2. Damian Baliński (Unia Leszno) – (2,3,2,3,3) 13
3. Tomasz Gapiński (Caelum Stal Gorzów) – (3,3,3,1,2) 12
4. Sebastian Ułamek (Tauron Azoty Tarnów) – (3,3,1,3,0) 10
5. Maciej Janowski (Betard WTS Wrocław) – (2,0,2,3,3) 10
6. Robert Miśkowiak (PSŻ Lechma Poznań) – (2,2,1,2,3) 10
7. Wiesław Jaguś (Unibax Toruń) – (0,1,3,2,3) 9
8. Krzysztof Kasprzak (Tauron Azoty Tarnów) – (2,1,2,2,2) 9
—————————————————–
9. Ronnie Jamroży (RKM ROW Rybnik) – (0,2,2,2,2) 8
—————————————————–
10. Rafał Dobrucki (Falubaz Zielona Góra) – (3,2,1,0,1) 7
11. Krzysztof Jabłoński (Start Gniezno) – (1,2,3,1,w) 7
12. Krzysztof Słaboń (Włókniarz Częstochowa) – (1,1,0,1,2) 5
13. Rafał Trojanowski (PSŻ Lechma Poznań) – (1,1,1,0,1) 4
14. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra) – (1,0,0,0,1) 2
15. Piotr Świst (Speedway Polonia Piła) – (0,d,0,1,0) 1
16. Jacek Rempała (Orzeł Łódź) – (0,0,0,0,0) 0
 R1. Marcin Nowaczyk (Kolejarz Rawicz) – NS
 
Bieg po biegu:
1. Gapiński, Janowski, Dudek, Rempała
2. Dobrucki, Miśkowiak, Słaboń, Jamroży
3. Ułamek, Kasprzak, Jabłoński, Jaguś
4. Hampel, Baliński, Trojanowski, Świst
5. Baliński, Miśkowiak, Jaguś, Janowski
6. Ułamek, Dobrucki, Trojanowski, Dudek
7. Hampel, Jabłoński, Słaboń, Rempała
8. Gapiński, Jamroży, Kasprzak, Świst d4
9. Jabłoński, Janowski, Dobrucki, Świst
10. Hampel, Kasprzak, Miśkowiak, Dudek
11. Jaguś, Jamroży, Trojanowski, Rempała
12. Gapiński, Baliński, Ułamek, Słaboń
13. Janowski, Kasprzak, Słaboń, Trojanowski
14. Baliński, Jamroży, Jabłoński, Dudek
15. Ułamek, Miśkowiak, Świst, Rempała
16. Hampel, Jaguś, Gapiński, Dobrucki
17. Janowski, Jamroży, Hampel, Ułamek
18. Jaguś, Słaboń, Dudek, Świst
19. Baliński, Kasprzak, Dobrucki, Rempała
20. Miśkowiak, Gapiński, Trojanowski, Jabłoński (u/w)
wyniki: www.sportowefakty.pl

Autor: Jakub Lesiński

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informcji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close