ŻUŻEL:

Polacy Mistrzami Świata!

Biało-czerwoni udźwignęli ciężar gatunkowy finału żużlowego mundialu i zdobyli złote medale!

Miejsce na podium wywalczyli sobie też Brytyjczycy i Szwedzi. Australijczycy, którzy w tak wyśmienitym stylu zwyciężyli turniej barażowy, zawiedli. W przypadku Kangurów widoczny był brak Maxa Fricke, który byłby gwarantem na przywiezienie przynajmniej 5 oczek. Grajczonek, który go zmienił, nie zdobył punktów.

Finał w wykonaniu polskiej Husarii był trudnymi zawodami. Pierwsza seria startów nam się nie udała, zaledwie 5 oczek. Szybko jednak wyciągnięto wnioski, bo kolejne 4 wyścigi to 10 punktów Polaków i znaczące zbliżenie się do Szwedów. W kolejnych seriach turniej jeszcze się wyrównał, gospodarze wykorzystali jako jokera fenomenalnego Taia Woffindena. Po 15 odsłonach między prowadzącymi biało-czerwonymi a ostatnimi Australijczykami była zaledwie 6-punktowa różnica.

Wtedy jako Joker do boju ruszył Jason Doyle, który spowodował jednak upadek Piotra Pawlickiego (kontakt dość lekki, niemniej kluczowy) i został wykluczony. W tym momencie zawodnicy z Antypodów de facto wypadli z gry o medale. Seria gonitw nominowanych decydowała o kolejności na podium, a zapowiadało się niezwykle ciekawie: Polacy prowadzili z 28 punktami, za nimi Wyspiarze mieli 26, a Szwedzi 25.

W ostatniej fazie turnieju Brytyjczycy obronili przewagę nad Szwedami. Skandynawska ekipa bardzo dobrze zaczęła, trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że później “spuchli”.