Home / Sport / Żużel / „Jaskółki” uczynią wiosnę?
ENEA Ekstraliga (fot. speedwayekstraliga.pl)

„Jaskółki” uczynią wiosnę?

Po dwóch latach przerwy inauguracja sezonu po raz kolejny będzie miała miejsce w Zielonej Górze. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie tarnowska Unia. W ubiegłym roku „Jaskółki” nie stawiały naszej drużynie poprzeczki zbyt wysoko i przegrały obydwa mecze w Winnym Grodzie dość wyraźnie – 36:54 w trakcie rundy zasadniczej oraz 37:53 podczas rudny play-off. Nie ma co jednak spodziewać się podobnie wyraźnych różnic klas. Unia Tarnów dobrze wykorzystała okres transferowy i dokonała poważnych wzmocnień. Najważniejsze to Greg Hancock i Krzysztof Buczkowski (w miejsce Leona Madsena i Macieja Janowskiego). Pojedynek Mistrza z brązowymi medalistami ubiegłorocznych Drużynowych Mistrzostw Polski zapowiada się niezwykle ciekawie.

Kolejna wyprawa zielonogórzan to Jasna Góra. Tam żółto-biało-zielonych podejmie Włókniarz Częstochowa. Statystyki przemawiają na naszą korzyść – drużyna spod znaku Myszki Miki ostatnio przegrała z "Lwami" na wyjeździe w 2009 roku. Od tego czasu trzykrotnie wracaliśmy „z tarczą” a raz padł remis.

Trzecią kolejkę znamionuje prawdziwy hit – Zielona Góra vs Toruń. Ten mecz, zapewne bez względu na wynik, będzie bardzo długo pamiętany i analizowany. Za podgrzanie atmosfery w tygodniu poprzedzającym to widowisko na pewno odpowiadać będą media, przytaczające wydarzenia Wielkiego Finału z września ubiegłego roku.