Home / Sport / Żużel / Gwiazdy z King’s Lynn pokonane
Zwycięzcy test-meczu First International Pre-season Speedway Cup 2014 w King`s Lynn (fot. Daniel Cichy / falubaz.com)

Gwiazdy z King’s Lynn pokonane

Obydwa teamy desygnowały silne ustawienia. Ze strony Zielonogórzan nie zjawił się tylko Andreas Jonsson – Szweda zastąpił Adam Strzelec. Ustawienie gospodarzy również było interesujące – oprócz aktualnego Mistrza Świata, Taia Wofindena, w składzie Gwiazd pojawiły się takie nazwiska jak Kenneth Bjerre czy Niels Kristian Iversen. Już przed meczem spodziewano się fascynującego widowiska.

Zainteresowanie sparingiem było ogromne – organizatorzy przesunęli o kilkanaście minut prezentację zawodników, aby wszyscy kibice zdążyli pozajmować miejsca i oczekiwać na show. Angielscy (i nie tylko) sympatycy czarnego sportu nie mogli być zawiedzeni. Widowiskowa jazda, walka na torze, liczne mijanki oraz elektryzujące pojedynki liderów. Zawody z pewnością przyczynią się do promocji żużla na Wyspach.

Pierwsza połowa meczu była zacięta – cios za cios. Po 7. wyścigu SPAR Falubaz prowadził zaledwie dwoma punktami, 22:20. Następnie przyszły jednak dwie podwójne wygrane z rzędu, co pozwoliło gościom "odskoczyć" na 10 punktów. Tak zdobytej przewagi Mistrzowie Polski nie oddali już do ostatniej gonitwy. Międzynarodowy sparing pada łupem żużlowców z Winnego Grodu.