Home / Sport / Pozostałe / Wielki sukces IV Turnieju Szachowego
Uczestnicy IV Turnieju Szachowego z okazji Święta Niepodległości (fot. mat. prasowe)

Wielki sukces IV Turnieju Szachowego

Słuchaj
Radia Index
i polub nas !

W międzynarodowym turnieju A startowało 67 zawodników. Zwyciężył Dariusz Bieliński z klubu Caissa Lubsko przed graczami z Odrodzenia Kożuchów – Dominikiem Orzechem i Markiem Oliwą. Najlepszym juniorem w tej kategorii został Karol Kucza, a najlepszą zawodniczką – Maria Karłyk (oboje z klubu ŻKSz Żary).

Turniej B zakończył się wygraną Tomasza Lambrechta z klubu Odrodzenie Kożuchów. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Emilia Załucka ze Stilonu Gorzów i Mikołaj Monczak, reprezentant Caissa Pion Zielona Góra. W tej części rozgrywek startowało 91 juniorów.

Przed turniejem odbyły się też Derby Szachowe Północ-Południe. Tym razem wygrała je Północ z wynikiem 11,5:8,5. Puchar trafił do Gorzowa Wielkopolskiego.

Zawody odbyły się 11.listopada w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego.

Autor: Aleksandra Pietruszewska