Home / Sport / Pozostałe / Świetny występ „Gwardii”, Bydgoszcz lepsza zaledwie o punkt
Logo Zielonogórski Klub Sportowy Gwardia (fot. archiwum)

Świetny występ „Gwardii”, Bydgoszcz lepsza zaledwie o punkt

Po rozegraniu ostatniej konkurencji okazało się, że miejscowi wygrali zaledwie jednym punktem. Bydgoszczanie zdobyli 123 punkty, a Zielonogórzanie aż 122 punkty. Ogólnie „Gwardia” zdobyła siedem medali i wiele lokat w pierwszej dziesiątce. Z bardzo dobrej strony pokazali się karabiniarze, którzy zdobyli cztery medale (dwa srebrne i dwa brązowe). Medalową serię w karabinie rozpoczęła Natalia Kochańska zdobywając brązowy medal w konkurencji karabin sportowy 60 leżąc, a po niej srebrne medale w karabinie pneumatycznym 40 strzałów zdobyli: Damian Sokół w juniorach młodszych i Magda Stojak  w juniorkach młodszych. Natalia Kochańska wywalczyła swój drugi brązowy medal w karabinie sportowym 3×20.

Pistoleciarze zdobyli o jeden medal mniej. Medalową serię otworzył Kewin Drgas, zdobywając brązowy medal w pistolecie sportowym. Po nim również brązowy wywalczył Paweł Furtak w pistolecie pneumatycznym. W ostatniej i koronnej konkurencji „Gwardii”, czyli w pistolecie szybkostrzelnym srebrny medal wystrzelał Dawid Sakowski.

Najlepsze wyniki strzelców „Gwardii” w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

8  Krzysztof Pietsch                       479 pkt

Najbliższe starty strzelców „Gwardii” Zielona Góra to Mistrzostwa Europy w Osijeku (Serbia). W reprezentacji Polski wystartuje Sylwia Bogacka i dwóch juniorów w pistolecie: Grzegorz Długosz i Damian Żołądziejewski. Zawody odbędą się w rozpoczną się 25 lipca i potrwają do 3 sierpnia.

Autor: Damian Łobacz