niedziela , 4 Grudzień 2016
Home / Sport / Pozostałe / Strzelcy opanowali Drzonków
Logo Zielonogórski Klub Sportowy Gwardia (fot. Archiwum uzetka.pl)

Strzelcy opanowali Drzonków

W zawodach wystartowało około 130 zawodników, w tym silna ekipa „Gwardii” Zielona Góra. Impreza została przygotowana perfekcyjnie przez WOSiR Drzonków i strzelcy z całej Polski doskonale czuli się na obiektach ośrodka. Pod nieobecność Sylwii Bogackiej i Renaty Mauer-Różańskiej, do głosu doszły młodsze zawodniczki. W strzelaniach karabinowych dominowała wychowanka „Gwardii” Zielona Góra Kamila Krauz, aktualnie reprezentująca ZKS Warszawa, która zdecydowanie wygrała oba strzelania w karabinie pneumatycznym seniorek. Z kolei w karabinie pneumatycznym seniorów dwukrotnie triumfował Damian Komolka z „Gwardii” Zielona Góra (606,0 i 605,5 punktu), a Mirosław Jagoda był szósty (551,4 pkt).

Z pozostałych strzelców „Gwardii”  doskonale spisał się Bartosz Lemański, który w pierwszym strzelaniu był czwarty (592,4 pkt), ale w drugim, ważniejszym, bo kończonym finałem, Bartek prowadził po eliminacjach (602,1 pkt) i wygrał finał (199,8 pkt). Zwycięstwem zakończył strzelanie seniorów w pistolecie pneumatycznym Paweł Mały (eliminacje 567 i finał 190,9 pkt), a tuż za nim uplasował się Prezes Lubuskiego Związku Strzelectwa Sportowego Roman Kędra (566 eliminacje i 190,4 w finale).

W pistolecie pneumatycznym juniorek srebrny medal wywalczyła Klaudia Badzińska (369 pkt i finał 192,6 pkt), a 5 miejsce zajęła Krystyna Macur (371 pkt i finał 134,3). Z zawodników „Gwardii”  na podium stanęła jeszcze Magdalena Stojak, która w pierwszym strzelaniu zajęła drugie miejsce z bardzo dobrym wynikiem 405,3 pkt. ( w drugim strzelaniu Magda była szósta 403,7 i finał 117,0 pkt).

Nieco poniżej swoich możliwości startował Grzegorz Długosz, Mistrz  Europy Juniorów w pistolecie dowolnym, który w obu strzelaniach zajmował czwarte miejsca (562 i 561, oraz finał 153,1). W drugim strzelaniu tuż za Długoszem miejsce piąte zajął Damian Żołądziejewski (568 pkt i finał 129,1 pkt).

Następne Zawody Klasyfikacyjne odbędą się w Łebie, w dniach 07-10 listopad, a po nich najlepsi Polscy strzelcy zjadą do Zielonej Góry, na obiekty „Gwardii” (14-17 listopad) i już czekamy na pojedynki Sylwii Bogackiej z Renatą Mauer-Różańską.

Autor: PH / Gwardia Zielona Góra