SPORT:

Sobota tylko dla Bieguna na Uniwersjadzie

Po świetnym rozpoczęciu sezonu w Pucharze Świata można było się spodziewać, że Krzysztof Biegun namiesza również w Trentino. Oddając dwa skoki 100 i 101,5 m, Polak m.in. Mikhaiła Maksimoczkina, czy też Junshiro Kobayashiego. Pozostali skoczkowie z kraju orła białego zajmowali kolejno:
7. Bartłomiej Kłusek
9. Andrzej Zapotoczny
10. Aleksander Zniszczoł
26. Stanisław Biela
34. Jakub Kot

Wicemistrz 26. Zimowej Uniwersjady nie krył radości po odbytych zawodach –  Jestem bardzo zadowolony, bo skoki były dzisiaj dużo lepsze. Jeszcze może nie tak perfekcyjne jakbym chciał, ale dużo lepsze niż te wczorajsze. Widać było na treningach, że strasznie się pogubiłem, ale dziś na szczęście było wszystko w porządku, a skoki podobne do tych, jakich sam oczekuję.

Poza podium w swoich startach znaleźli się polscy panczeniści. Natalia Czerwonka zajęła czwarte miejsce w biegu na 3000 m, a Artur Nogal uplasował się na 6 pozycji w sprincie mężczyzn. Z kolei w biegach narciarskich stylem klasycznym nie powiodło się Marceli Marcisz i Janowi Antolec, którzy odpadli w półfinałach.

Dotychczas reprezentacja Polski zdobyła 10 krążków (3 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe), dzięki czemu zajmujemy 2 miejsce w klasyfikacji medalowej, ustępując miejsca jedynie Rosjanom (21 medali).

Autor: Wojciech Góralski, Akademicki Związek Sportowy