SPORT:

Grzegorz Długosz wystrzelał trzecie miejsce w Monachium

W reprezentacji Polski wystartowało troje strzelców „Gwardii” Zielona Góra. Najlepiej z nich spisał się Grzegorz Długosz, który w pierwszym strzelaniu z pistoletu pneumatycznego juniorów zdobył brązowy medal , uzyskując 569 punktów w eliminacjach, oraz 174,3 w finale. W drugim strzelaniu Grzegorz strzelił 570 punktów w eliminacjach, ale w finale strzelał trochę gorzej i zajął 5 miejsce.

Po raz pierwszy w tym roku do rywalizacji sportowej przystąpiła Sylwia Bogacka. Srebrna medalistka olimpijska nie jest jeszcze w najwyższej formie i w pierwszym strzelaniu z karabinu pneumatycznego zajęła 15 miejsce z wynikiem 396 punktów (o trzy punkty mniej niż na Igrzyskach Olimpijskich), a w drugim było jeszcze gorzej 393 punkty i 45 miejsce. W tej samej konkurencji, ale w gronie juniorek Kinga Świderska zajęła 47 miejsce w pierwszym strzelaniu (388 pkt) i 35 miejsce w drugim strzelaniu (392 pkt).

W najbliższych dniach Polski Związek Strzelectwa Sportowego ogłosi skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w strzelaniu z broni  pneumatycznej, które odbędą się w Odense (Dania) w ostatnim tygodniu lutego. Pewny udziału w tych zawodach jest Grzegorz Długosz.

Autor: Jerzy Zarzycki